Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 4
9C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiCzy w 2019 znów wybierzemy mniejsze zło?
02.01.2019 | 11:25

Czy w 2019 znów wybierzemy mniejsze zło?

Na zdjęciu:

Fot.

Szanowni państwo, wkroczyliśmy właśnie w nowy 2019 rok. Wkraczamy w niego z nowymi marzeniami i nadziejami, ot choćby nadzieją na poprawę życia w naszym kraju oraz na zmniejszenie polaryzacji społeczeństwa na dwa wzajemnie zwalczające się obozy. Może chwila zadumy i refleksji pomoże zrozumieć, że ta walka toczy się jedynie na dole, toczy się jedynie wśród skłóconego społeczeństwa, że ta walka toczy się jedynie o to, która grupa będzie miała społeczny mandat do dalszego okradania Polaków. Od wielu już lat przy każdych wyborach toczą się dyskusje na temat głosowania na tak zwane mniejsze zło. Od wielu lat powielamy ten sam schemat. W tym roku taki ból głowy czeka nas dwukrotnie. Za kilka miesięcy wybory do Europarlamentu. Niektórzy dotychczasowi europosłowie już zaczęli swoje tzw. kampanie informacyjne, by po kilku latach przypomnieć o swoim istnieniu. Czy znów damy się na to nabrać?

Następnie zapewne jesienią odbędą się dla nas ważniejsze wybory. Wybierzemy posłów i senatorów do naszego parlamentu. Czy znów damy się skłócić i wybierzemy mniejsze zło? To zależy tylko od nas.

Szanowni Państwo, zarówno w naszym województwie jak i w całej Polsce, a także poza granicami naszego kraju dochodzi właśnie do pewnych wydarzeń. Otóż w niedługim czasie zorganizowało się 3000 osób, które nie zgadzają się na ten ciągły dyskurs publiczny, które nie zgadzają się na kolejne lata rządów antyobywatelskich. Co więcej są to osoby, które oprócz tego, że się na coś nie zgadzają, to mają do zaoferowania również coś od siebie. Budujemy Federację dla Rzeczypospolitej jako organizację, która zamierza walczyć z tym co serwuje nam rząd, co jednocześnie nie jest tożsame z poparciem dla większość tzw. opozycji totalnej. Chcemy zmian i dajemy argumenty, dzięki którym te zmiany będą możliwe. Dajemy jasny sygnał: czas na zmiany, czas na lepszą obywatelską Polskę.

Województwo kujawsko-pomorskie jest tworem sztucznym. Pomimo podejmowanych prób przez wiele lat przekonaliśmy się, że duopol nie jest dobry dla naszego dalszego rozwoju.  Jednakże województwo kujawsko-pomorskie to nie tylko Bydgoszcz i Toruń. To wiele innych miejscowości, Grudziądz, Włocławek, Nakło, Żnin i wiele innych. Skoro my potrafimy funkcjonować w jednej strukturze to znaczy, że taka możliwość istnieje na różnych płaszczyznach. Wystarczy szukać tego co nas łączy, a nie tego co dzieli. Różnice zawsze będą, jednak nie mogą one przysłonić nam wyższego celu.

Nasze struktury są jeszcze w budowie, nie wszystko jeszcze się ukształtowało tak jak powinno. A jak powinno? O tym już będą decydować sami członkowie Federacji poprzez innowacyjne działanie jakim jest e-voting.  Pozwoli to nam choćby na skończenie z kupczeniem stanowiskami czy też miejscami na listach wyborczych. W federacji sami wybierzemy swoich przedstawicieli.

Szanowni Państwo, zapraszam Was do wstępowania w nasze szeregi, szeregi ludzi o zdroworozsądkowym podejściu do życia, ludzi którym dobro naszego kraju leży na sercu.

Na koniec chciałbym Wszystkim życzyć by ten rozpoczęty rok był rokiem spełnienia marzeń, ale także rokiem dobrych, mądrych wyborów w których nie będziemy się kierować zasadą mniejszego zła i zakończymy ten cyrk raz na zawsze.

Krzysztof Drozdowski

Historyk, po. Przewodniczący Regionu kujawsko-pomorskiego Federacji dla Rzeczypospolitej

Panel dyskusyjny


Powiązane treści