Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiCzy warto stosować botoks?
botoks w Szczecinie
06.07.2020 | 08:11

Czy warto stosować botoks?

Na zdjęciu: Botoksem jesteśmy w stanie sobie odjąć kilka, a nawet kilkanaście lat.

Fot. materiał autora

Nikt z nas nie lubi się starzeć. Co jak co, ale chcielibyśmy być możliwie jak najdłużej młodymi, pięknymi i uśmiechniętymi osobami. Niestety młodość to nie wieczność. W dzisiejszych czasach jednak warto postawić na możliwości, które daje nam między innymi botoks. Co powinniśmy wiedzieć o tym zabiegu?

Czym jest botoks oraz gdzie się wykonuje ten zabieg?

Z botoksem na pewno każdy z nas się już spotkał. Każdy z nas o nim słyszał. Jest to obecnie zabieg niezwykle popularny. Botoks jest po prostu zabiegiem, który pozwala na pozbycie się zmarszczek. Wszelkie zmarszczki są wypełniane preparatem, który wygładza naszą cerę.

Botoks najczęściej stosuje się na czole. Zmarszczki na czole pojawiają się już u dwudziestoletnich osób. Szczególnie u osób, które marszczą często czoło. Co więcej musimy się także liczyć z tym, że czoło to nie jedyne miejsce, na którym pojawiają się zmarszczki. Niestety nie ma tak kolorowo. Zmarszczki bardzo widoczne są także w okolicach oczu. W okolicach ust również robią się zmarszczki. Te z kolei pojawiają się u osób, które dużo się uśmiechają. Są to tak zwane zmarszczki mimiczne.

Skoro już wiemy czym jest botoks https://www.klinikadrstachura.pl/oferta/toksyna-botulinowa/ oraz gdzie się go najczęściej stosuje, to powinniśmy się zorientować gdzie można się poddać zabiegowi. Jest to niezmiernie ważne. Wiele kobiet, a tak naprawdę młodych dziewczyn nie ma dużych pieniędzy na zbieg. W związku z tym poszukują miejsc, w których zabieg wykonuje się tanio. Nie jest to dobre rozwiązanie. Kierując się jedynie ceną, to musimy się liczyć z tym, że trafimy na słabego specjalistę, który nie tylko nie pozbędzie się naszych zmarszczek, ale także nas oszpeci.

Zabieg wykonywać powinniśmy w miejscach, do których mamy zaufanie. Nie może to być jakiś podrzędny gabinet. Powinniśmy zorientować się gdzie w naszej okolicy są polecane gabinety, w których pracują tylko i wyłącznie prawdziwi specjaliści. Muszą to być wykwalifikowane osoby. Nie wystarczy, że ukończyli odpowiednie szkoły oraz odpowiednie szkolenia. Nie mogą w żadnym wypadku osiadać na laurach. Tak naprawdę to osoby wykonujące tego rodzaju zabiegi muszą się cały czas szkolić. Cały czas pojawiają się nowe techniki oraz nowe metody. U jednych osób wykorzystuje się techniki nowoczesne, a u innych są predyspozycje do użycia całkiem innych technik. Specjalista od botoksu powinien mieć tę wiedzę.

Opinie o danym gabinecie

Co jak co, ale bardzo ważne są opinie o danym gabinecie zabiegowym czy też salonie. Rzesza zadowolonych klientek oraz klientów mówi sama za siebie. Nie da się ukryć, że im więcej pozytywnych opinii, tym bardziej jesteśmy do danego gabinetu przekonani. Powinniśmy zapoznać się także z portfolio konkretnych specjalistów. Na stronach internetowych gabinetów są umieszczenie zdjęcia zadowolonych klientek i klientów. Najczęściej są pokazane ich miejsca przed zabiegiem oraz po zabiegu. Co jak co, ale naprawdę robią wrażenie. Cera jest wręcz wyprasowana. Wygląda to przepięknie. Botoksem jesteśmy w stanie sobie odjąć kilka, a nawet kilkanaście lat. Kto by nie był zainteresowany taką przemianą? Raczej każdy z nas.

Zatem gdy dany gabinet pod każdym względem nas zachęca, to umówmy się na termin i odmieńmy siebie raz na zawsze. Musimy jednak mieć świadomość, że botoks schodzi. W związku z tym zabieg należy co jakiś czas powtarzać. Nie jesteśmy w stanie określić co jaki czas botoks musimy powtarzać, ale jest to zauważalne. Na twarzy znów się pojawiają zmarszczki, które będą nas denerwowały. To znak, że powinniśmy skorzystać z powtórnego zabiegu. Co jak co, ale od botoksu można się uzależnić. O tym już za chwilę.

Uważajmy, aby się nie uzależnić

Powiedzieliśmy już sobie, że od botoksu możemy się uzależnić. Jest to prawda. Szczególnie widzimy to po osobach publicznych, aktorkach, piosenkarkach czy też celebrytkach. U niektórych zanikły nawet zmarszczki mimiczne, a po twarzy trudno odczytać jakiekolwiek uczucie. Szczególnie w zawodzie aktorki jest to nie do przyjęcia. Niektóre osoby także przesadzają z botoksem. Po pewnym czasie ich twarze zaczynają przypominać karykatury. Nikt nie chce przecież uzyskać takiego efektu. Co jak co, ale chcemy wyglądać lepiej, a nie gorzej.

Wiele osób zastanawia się także od jakiego wieku stosować botoks. To jest akurat sprawą indywidualna. Sami musimy wiedzieć jakie mamy oczekiwania, jak chcemy wyglądać i czy w ogóle botox jest zabiegiem dla nas.

Jednak jest to zabieg troszkę bolesny. Osoby mało odporne czy też osoby, które boją się igieł mogą sobie nie poradzić. Jednak najgorszy jest pierwszy raz. Nie wiemy czego się spodziewać. Z każdym kolejnym zabiegiem jest już o wiele, wiele łatwiej.

Najważniejsze jest to, aby trafić na dobrą klinikę. Później musimy już tylko przejść przez zabieg i cieszyć się całkiem nową twarzą. Co jak co, ale jest to naprawdę fantastyczne uczucie móc się odmienić w tak krótkim czasie. Poczujemy na swojej twarzy znów powiew świeżości, którego tak bardzo nam od dłuższego czasu brakowało. Zrobimy co w naszej mocy, aby odmłodzić się i czuć się dobrze w swoim ciele.


Podobne wpisy

Powiązane treści