Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 22 • L 20
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiCzy wymuszanie jest karalne?
droga gruntowa
05.02.2016 | 13:39

Czy wymuszanie jest karalne?

To także mieszkańcy Miedzynia wybrali na prezydenta osobę, która deklarowała wyraźnie, że osiedlowe ulice nie będą budowane - pisze w swoim najnowszym tekście Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu:

Fot. Freeimages

Od kilku dni na antenach TVP nieustająca reklama Pedros Cup – lekkoatletycznej, halowej imprezy, która wywędrowała z Bydgoszczy do Łodzi. Wywędrowała tak jak wiele innych, które z dobrej strony pokazywały w Polsce nasze miasto. Właściwie nie ma już żadnych liczących się wydarzeń kulturalnych, koncertów czy sportowych zawodów , które by były na stałe kojarzone z naszym miastem. Pozbyto się wszystkiego. Ot taka metoda promocji Bydgoszczy. Z pojawiających się prasowych notatek wynika, że i ostatnia z pozostałych wielkich imprez – Camerimage jest też na wylocie. Jak zresztą sugerowała pani rzecznik prezydenta są inne, podobno lepsze niż Camerimage sposoby promowania miasta. Może i są tylko gdzie je widać. Jest realizowane jakieś dziwaczne założenie: Bydgoszcz w czapce niewidce. Jest miasto i jakby go nie było. Jedynie co nas w Polsce wyróżnia i budzi w kraju uśmiech politowania to nieustające, inspirowane przez zarządzających Bydgoszczą kłótnie z Toruniem.

Czytam w gazetach o protestach mieszkańców Miedzynia, w tym ul. Ornej, w sprawie budowy osiedlowych ulic. Budowa Ornej była zaklepana do realizacji. Pewnie ulica byłaby gotowa w 2011 lub 2012 roku. Jednak to także mieszkańcy Miedzynia wybrali na prezydenta osobę, która deklarowała wyraźnie, że osiedlowe ulice nie będą budowane. Jak więc głosowały 183 podpisujące się obecnie pod protestem osoby i ich sąsiedzi? Wyniki wyborów tak w 2010 jak i 2014 są jednoznaczne. Więc mieszkańcy mają co chcieli. To znaczy nie mają utwardzonych ulic. I długo mieć nie będą. I to najlepsza odpowiedź dla ludzi, którzy mówią – ja tam na wybory nie idę, bo co znaczy mój głos. Jak widać znaczy. Konkretnie znaczy.

Cały czas podkreślałem i podkreślam i teraz. Budowa, utwardzanie ulic w mieście to obowiązek miasta ! Mieszkańcy m.in. na to płacą podatki. Wszelkie wymuszanie dodatkowych opłat za budowanie ulic czy opłat partycypacyjnych nawet opisane jako specjalny program to swoisty szantaż i wymuszenie darowizn. Jak zapłacisz – to będziesz miał. Czy aby wymuszenia nie są karalne?

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści