[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czym się kierować wybierając wakacje last minute?

Dodano: 28.07.2022 | 15:26

Na zdjęciu: Wakacje last minute cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów.

Fot. nadesłane

Wakacje last minute cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Czym są i kiedy warto się na nie zdecydować? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty, by móc w pełni się nimi cieszyć? Odpowiadamy poniżej.

Czym są wakacje last minute i do kogo są skierowane?

Last minute są to oferty wakacyjne, które pojawiają się niedługo przed planowanym terminem wyjazdu. Biura podróży z wyprzedzeniem wykupują miejsca w hotelach oraz samolotach z myślą o wspomnianych ofertach. Z racji, iż rezerwacje i tak należy opłacić, stwarza to sytuację, kiedy przewoźnicy mogą zaoferować wakacje w atrakcyjnie niskich cenach. Im bliżej wyjazdu, tym niższa cena.

Wakacje w formule last minute są znakomitą opcją dla osób zabieganych. Życie nie zawsze pozwala na długoterminowe planowanie. W sytuacji nieregularnego trybu pracy możliwość wykupienia wakacji z dnia na dzień jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jest to również ciekawa oferta dla osób, które cenią sobie w życiu wolność i spontaniczność. Wystarczy tylko wybrać kierunek i ruszyć w nieznane.

O czym należy pamiętać decydując się na last minute?

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się operatorowi naszej wycieczki. W ostatnich latach zdarzały się głośne i gwałtowne upadki biur podróży. Niosły one za sobą dramaty pozostawionych samym sobie turystów. Przed zdecydowaniem się na ofertę konkretnego przewoźnika należy zapoznać się z jego aktualną sytuacją oraz opiniami dotychczasowych klientów.

Warto również zwrócić uwagę na ocenę miejsca noclegu, które jest nam sugerowane. Hotele potrafią nieco koloryzować oferowany standard, więc przed dokonaniem rezerwacji opłaca się sprawdzić opinie innych użytkowników. Należy także upewnić się jakie hotelowe atrakcje wliczone są w cenę pobytu. Pozwoli to na uniknięcie nieprzewidzianych kosztów.

Bezpieczne wakacje last minute

Najpopularniejszą formą płatności za ofertę last minute jest użycie karty kredytowej. W ramach zabezpieczenia przed potencjalnym oszustwem warto skorzystać z usługi chargeback, czyli obciążenia zwrotnego. Dzięki niej w razie nieporozumień lub nieudogodnień istnieje szansa, że odzyskamy przynajmniej część poniesionego wydatku.

Koszty leczenia za granicą bywają duże, więc odpowiedzialną decyzją będzie zadbanie o zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego operatora warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, które ma w swojej ofercie. Należy zwrócić uwagę, czy jest ono wliczone w cenę oraz jakie sytuacje uwzględnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments