Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiCzysta woda w basenie. Jak o nią zadbać?
10.05.2021 | 15:42

Czysta woda w basenie. Jak o nią zadbać?

Na zdjęciu: Kąpiel w basenie to ogromna przyjemność, której nie powinna zakłócić niepewność co do czystości wody.

Fot. mat. autora

Już wkrótce lato rozpocznie się na dobre i temperatury jeszcze wzrosną. Ogromną przyjemnością będzie wtedy kąpiel w basenie. Nie powinny jej jednak zakłócić wątpliwości dotyczące czystości wody. Zadbać o nią pomaga bydgoska firma Mikapa, która oferuje chemię basenową dla każdego. Także dla posiadaczy domowego jacuzzi czy spa.

Właściciele basenów czy ogrodowych wanien spa dobrze wiedzą, że krystalicznie czysta woda to nie wszystko. Powinna ona być też wolna od bakterii czy wirusów. Zapobieganie ich rozprzestrzenianiu to podstawowa funkcja chemii basenowej. Obecnie takie środki można kupić w wielu miejscach, lecz warto wcześniej przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Dobór prawidłowych produktów i ilości ma kluczowe znaczenie w osiągnięciu zamierzonego celu.

Nie jest sztuką sypać dużo, ale sztuką jest sypać skutecznie – mówią specjaliści z bydgoskiej firmy Mikapa, która specjalizuje się w chemii basenowej już od ponad 18 lat. Jest to rodzinna działalność zrodzona z potrzeby, która pojawiała się wówczas na rynku. – Zauważyliśmy, że istnieją baseny w naszym regionie, ale nie ma fachowych produktów do ich pielęgnacji. Nawiązaliśmy więc współpracę z niemieckim producentem chemii basenowej Bayrol i otworzyliśmy sklep stacjonarny w Bydgoszczy – wyjaśnia właściciel, Michał Klimkiewicz.

Punkt funkcjonuje na bydgoskim Miedzyniu, a dokładnie w budynku przy ulicy Nakielskiej 137. Dostępna jest tam nie tylko chemia basenowa, ale również przeróżne akcesoria basenowe oraz akcesoria do wanien spa. Sprzedawane produkty pochodzą od czołowych producentów europejskich i gwarantują bezawaryjną pracę przez wiele lat oraz duży komfort użytkowania. Sklep basenowy Mikapa wyróżnia jeszcze jedna rzecz: – Jesteśmy jedynym sklepem detalicznym w Bydgoszczy, który przez cały rok sprzedaje chemię basenową oraz środki do spa – podkreśla sprzedawca.

Oferowane produkty można też kupić w sklepie internetowym www.chemiabasenowa.pl. Jego powstanie w 2004 roku było krokiem milowym w rozwoju firmy Mikapa i wyjściem naprzeciw potrzebom klientów. Towar może zostać dowieziony na terenie nie tylko Bydgoszczy, ale i regionu. Firma w ekspresowym tempie dostarcza przesyłki pod sam dom. Poza tym nie brakuje oczywiście tradycyjnych przesyłek realizowanych na terenie całego kraju. Sklep internetowy oferuje wiele produktów basenowych jako partner Bayrol – lidera na rynku środków do pielęgnacji wody basenowej.

Poza chemią basenową firma Mikapa zajmuje się też projektowaniem, budową i serwisem basenów różnego typu oraz wanien spa do ogrodów.


Powiązane treści