Czystość na wyciągnięcie ręki – 5 powodów, dla których warto zainwestować w robota sprzątającego
Dodano: 25.09.2024 | 14:53Na zdjęciu: Niektóre roboty sprzątające są kompatybilne z aplikacją mobilną, dzięki której zaplanujemy dokładny harmonogram sprzątania podłóg w naszym domu.
Fot. nadesłane
Każdego dnia tracimy mnóstwo czasu na domowe porządki. Odkurzanie i mycie podłóg to szczególnie żmudne zajęcie. Kurz, sierść, piach i okruszki – to tylko część zanieczyszczeń, których staramy się pozbyć, aby nasze mieszkania lśniły czystością. A co gdyby podczas naszej pracy lub wypoczynku to automatyczny odkurzacz wykonywał część obowiązków? Oto 5 powodów, dla których warto zainwestować w robota sprzątającego.
1. Robot sprzątający – ogromna oszczędność czasu
Im większa powierzchnia i stopień zanieczyszczenia podłóg, tym więcej czasu zajmuje nam zamiatanie, odkurzanie lub mycie ich. Kurz i sierść każdego dnia osiadają nie tylko na naszych meblach, ale przede wszystkim na podłodze. Czas, który poświęcamy na te czynności, moglibyśmy wykorzystać na inne domowe obowiązki lub przyjemności. Kiedy zmęczeni wracamy z pracy lub szkoły, albo opieka nad dziećmi okazała się niezwykle wyczerpująca – ostatnia rzecz, na jaką mamy ochotę, to wyciąganie mopa i czyszczenie brudnych podłóg. Pozwólmy, aby zajęło się tym inteligentne i nowoczesne urządzenie. Na stronie internetowej sklepu Media Expert znajdziemy ranking odkurzaczy automatycznych, dzięki któremu możemy porównać najlepsze modele robotów sprzątających na rynku.
2. Czystość we wszystkich zakamarkach
Większość nowoczesnych robotów sprzątających zaprojektowana jest w taki sposób, aby swobodnie dostać się pod meble i w inne trudno dostępne zakamarki. W większości modeli zamontowano również boczne szczoteczki, które wymiatają zanieczyszczenia z listew i krawędzi. Zdarza się, że w codziennej gonitwie i roztargnieniu nie jesteśmy tak dokładni w myciu podłóg, jak urządzenie do tego przeznaczone. Nowoczesne systemy nawigujące skrupulatnie czyszczą centymetr po centymetrze powierzchni.
3. Odkurzacz automatyczny – w trosce o komfort i zdrowie
Wielu z nas cierpi na zwyrodnienia stawów czy ból kręgosłupa. Przesuwanie mebli, noszenie wiadra z wodą, ciągłe schylanie się i wykonywanie energicznych ruchów nie sprzyja polepszaniu stanu zdrowia. Dotyczy to również osób starszych, a także niepełnosprawnych i kobiet w ciąży. Robot sprzątający to ogromna wygoda i pewność, że nasze mieszkanie będzie czyste bez żadnego wysiłku. Takie urządzenie to też doskonały pomysł na prezent dla osoby, która nie powinna przeciążać swoich stawów.
4. Planowanie domowych porządków z każdego miejsca na ziemi
Niektóre roboty sprzątające są kompatybilne z aplikacją mobilną, dzięki której zaplanujemy dokładny harmonogram sprzątania podłóg w naszym domu. Urządzenie może zająć się porządkami, nawet jeśli jesteśmy poza domem. To my decydujemy o czasie i zakresie sprzątania. Większość modeli robotów automatycznie powraca do bazy ładującej, dzięki czemu możemy skorzystać z nich w każdej dowolnej chwili. To świetne ułatwienie i oszczędność czasu, szczególnie kiedy spodziewamy się gości lub przygotowujemy dom na święta.
5. Ogromna ulga dla alergików i astmatyków
Nieważne, czy mamy niewielkie mieszkanie czy wielki dom – podłogi stanowią ogromną powierzchnię, na której osadza się kurz i gromadzą się roztocza. Pyłki wpadające wiosną i latem do naszego mieszkania również na niej osiadają. Dlatego tak ważne jest częste odkurzanie i mycie podłóg. Dzięki robotowi sprzątającemu możemy robić to nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Dodatkowo wiele modeli ma zamontowane specjalne filtry, dzięki którym powietrze wydmuchiwane z urządzenia jest czyste (wolne od patogenów, roztoczy, pleśni i drobnoustrojów). To również świetne rozwiązanie do mieszkań, w których wychowują się małe, raczkujące dzieci, ponieważ często wkładają swoje rączki do buzi.
- Weekend z Klaunem w Family Park Bydgoszcz. Już w październiku! - 10 października 2024
- Zmiana sprzedawcy energii – dlaczego i kiedy warto się zdecydować? - 7 października 2024
- Nowe mieszkanie w Bydgoszczy czy używane — porównanie - 3 października 2024