Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCzytelnicy zbulwersowani działaniem policji. „Nie powinna karać rowerzysty” [WYNIKI SONDY]
droga rowerowa
30.01.2017 | 09:31

Czytelnicy zbulwersowani działaniem policji. „Nie powinna karać rowerzysty” [WYNIKI SONDY]

Mandat dla rowerzysty, który zadbał o własne bezpieczeństwo wywołał gorącą dyskusję.

Na zdjęciu: Drogi rowerowa nie zawsze są zadbane.

Fot. archiwum

Sprawa ukaranego mandatem rowerzysty, który jechał jezdnią zamiast oblodzoną droga rowerową zbulwersowała naszych czytelników, którzy jednoznacznie oceniają działanie policji.

O sprawie pana Marcina informowaliśmy w środę. Rowerzysta został ukarany mandatem, ponieważ zjechał z drogi rowerowej na jezdnię, uznając, że podróż oblodzoną ścieżką będzie niebezpieczna. Przez pięć dni czytelnicy oddali ponad 500 głosów w zamieszczonej na naszym portalu sondzie. Aż 94% z nich uważa, że policja nie powinna w tej sytuacji karać rowerzysty.  Wypowiedziała się też organizacja Miasta dla Rowerów, której zdaniem nie było podstaw do wystawiania mandatu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rowerzysta zadbał o własne bezpieczeństwo. I dostał mandat

Rowerzysta zwrócił już się do sądu o uchylenie mandatu, który przyznano mu powołując się na art. 90 Kodeksu Wykroczeń – „Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, podlega karze grzywny albo karze nagany.”

Sprawą zainteresował się także Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, który chce poznać stanowisko Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w sprawie działań dotyczących utrzymania dróg rowerowych zimą.

Jak oceniasz działanie policji?

  • Źle. Funkcjonariusze powinni wykazać się zrozumieniem. (94%, 484 Głosów)
  • Dobrze. Przepisy trzeba respektować. (6%, 29 Głosów)

Całkowita liczba głosów: 513


Powiązane treści