Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 8 • L 6
13C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
17C
Wt
16C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeCzyżkówko zyska nowy parking. Trwają prace nad jego budową [ZDJĘCIA]
8-07-2019_ Budowa - parking, ul. Pod Borem_ Czyżkówko Bydgoszcz - JS (5)
09.07.2019 | 07:18

Czyżkówko zyska nowy parking. Trwają prace nad jego budową [ZDJĘCIA]

Budowa jest przeprowadzana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na zdjęciu: Nowy parking powstaje przy ul. Pod Borem na Czyżkówku.

Fot. Jakub Soboczyński

Budowa parkingu przy ul. Pod Borem na Czyżkówku to jedna z inwestycji, która jest przeprowadzana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W ciągu ostatnich edycji programu, mieszkańcy najczęściej głosowali właśnie na tę inwestycję. Budowa parkingu jest prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy z nich pochłonie ok. 230 tysięcy złotych, a w jego ramach powstaje 31 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, w tym dwa są zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia jest wykładana kostką betonową. Dodatkowo zamontowane zostanie również oświetlenie.

Urzędnicy ratusza pracują nad dokumentacją, która jest niezbędna do rozszerzenia tego zadania. Główne prace w pierwszym etapie mają się zakończyć jeszcze latem. Ratusz informuje, że to właśnie ten pomysł w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uzyskał największą liczbę głosów od mieszkańców.

Nowy parking zdecydowanie ułatwi parkowanie wielu osobom korzystającym z pobliskiego cmentarza. W poprzednich latach na Czyżkówku dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu powstały też  m. in. nowe chodniki na ulicy Wiejskiej, Karolewskiej oraz rozbudowany został plac zabaw w rejonie ulicy Krajeńskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści