Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaFOTORELACJEWielki sukces bydgoszczan! Dariusz Barczewski i Mirosław Kozłowicz nagrodzeni na Polish Custom Show
10.04.2022 | 17:34

Wielki sukces bydgoszczan! Dariusz Barczewski i Mirosław Kozłowicz nagrodzeni na Polish Custom Show

Zdjęcia: nadesłane

Polish Custom Show to największa i najbardziej prestiżowa impreza skupiająca twórców motocykli customowych w Polsce. Od 2018 roku związana jest z targami motocyklowymi Warsaw Motorcycle Show, które odbywają się w Centrum Wystawienniczym PTAK w Nadarzynie pod Warszawą. Targi są wielkim sukcesem, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony customowego środowiska, jak i targowej publiczności.

Zwycięski motocykl w kategorii  Modified Harley oddaje ducha dawnych board trackerów. Maszyna nosi nazwę Pirelli, a jej twórcą jest Dariusz Barczewski, który przyjeżdża na targi od lat i jego maszyny zawsze lądują na pudle. Jak przystało na board trackera motocykl toczy się na dużych wąskich kołach. Rama motocykla jest konstrukcją Darka, w której wykorzystał on część oryginalnej ramy Sportstera. W ramie tkwi silnik Sportstera XLH 1000 z 1976 roku. Przednie koło prowadzi własnej roboty widelec trapezowy z resorem. Maszyna ma wybitnie vintage’owy charakter. Posiada zgodne z duchem epoki skórzane siodło oraz wąski misternie wykonany zbiornik paliwa.

Drugie miejsce przypadło w udziale Mirosławowi Kozłowiczowi, wiceprezydentowi Bydgoszczy. Jego motocykl o nazwie Biohazard Covid-19, to również vintage’owa przeróbka Sportstera HLH 1000 z 1976 roku. Podobnie jak w projekcie Darka Barczewskiego rama Sportstera została w tylnej części przerobiona na sztywną, jednak zachowano seryjny widelec. Również hamulce pochodzą z maszyny bazowej. Silnik został podrasowany z użyciem komponentów firmy S&S. Maszynę zdobi piękne czarne malowanie ze złotymi motywami.

Obaj panowie twierdzą, że nie mają zamiaru osiąść na laurach i już przygotowują się do następnych projektów. Te motocyklowe dzieła sztuki będzie można zobaczyć już 1 maja na corocznym Otwarciu Sezonu Motocyklowego

0 0 votes
Article Rating
Wielki sukces bydgoszczan! Dariusz Barczewski i Mirosław Kozłowicz nagrodzeni na Polish Custom Show
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments