Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
35% wilgotność
Wiatr: 10km/h NNE
H 21 • L 17
17C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDarmowa nauka chodzenia po taśmie
Mattooed man walking on the slackline in the park
06.02.2016 | 15:57

Darmowa nauka chodzenia po taśmie

Daj się wkręcić w slackline!

Na zdjęciu: Chodzenie po taśmie to coraz popularniejsza zajawka.

Fot. www.flickr.com / fot. FullofTravel

Slackline to dyscyplina polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie zawieszonej nad ziemią. To właśnie w Bydgoszczy organizowane są Mistrzostwa Świata w Przechodzi przez Rzekę. 

W tym roku odbędzie się już 3 edycja tej imprezy, która przyciąga do naszego miasta ludzi z wielu zagranicznych państw. W dwóch poprzednich wydaniach tej imprezy zwyciężył reprezentant Czech Danny Mensik. Jednak w tym roku być może nie uda mu się obronić tytułu. Osoby, które chcą wziąć udział w mistrzostwach już przygotowują się do tego wydarzenia. Co więcej, na swoje treningi zapraszają także mieszkańców Bydgoszczy.

Przybyłe osoby nie patrzą bezczynnie na poczynania innych, lecz sami próbują swoich sił w tej dyscyplinie. Na spotkania zapraszani są wszyscy chętni. Tym, którzy nigdy nie chodzili po taśmie pomagają bardziej doświadczone osoby i wprowadzają ich w slackline.

Otwarte treningi odbywają się w każdy czwartek o godz. 21:15 w hali sportowej Artego Arena. Udział w nich, czyli Bydgoskich Slack Czwartkach. jest bezpłatny. Ponadto organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt. Uczestnicy muszą jedynie zabrać ze sobą wygodny strój oraz sportowe obuwie, a przede wszystkim pozytywną energię.


Powiązane treści