Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

OFICJALNIE: Abramczyk Polonia potwierdza porozumienie z dwoma nowymi zawodnikami

Dodano: 14.10.2022 | 12:20

Na zdjęciu: David Bellego i Andreas Lyager ponownie będą jeździć w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ogłosiła dwa transfery przed sezonem 2022. Do drużyny wracają dwa byli zawodnicy.

W przerwie między sezonami w kadrze Abramczyk Polonii dojdzie do zmian. Z dotychczasowej formacji seniorskiej w drużynie pozostaną najprawdopodobniej tylko Kenneth Bjerre i Daniel Jeleniewski oraz – jako zawodnik U23 – Benjamin Basso.

W piątek przed południem działacze Polonii oficjalnie potwierdzili dwa transfery, o których mówiło się od dawna – do drużyny dołączają Andreas Lyager i David Bellego.

Andreas Lyager w Polonii Bydgoszcz

Duńczyk jeździł w Bydgoszczy już w latach 2020-2021. Po tych dwóch latach deklarował chęć pozostania w Polonii, ale klub zdecydował się na inne opcje. W sezonie 2022 Lyager bardzo dobrze spisywał się w barwach ROW-u Rybnik, notując jedenastą średnią w rozgrywkach (2,027 pkt/bieg).

Jeszcze w lipcu rybnicki klub deklarował, że doszedł z Lyagerem do porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy. We wrześniu jednak Duńczyk zakomunikował, że nie będzie dłużej jeździł w ROW-ie.

David Bellego w Polonii Bydgoszcz

David Bellego również wraca do Bydgoszczy po roku przerwy. Podobnie jak Lyager jeździł w Abramczyk Polonii przez dwa sezony. W roku 2021 był najlepszym zawodnikiem eWinner I ligi (2,292 pkt/bieg). W obliczu zainteresowania klubów z PGE Ekstraligi postanowił rozstać się z Polonią i przeszedł do Unii Leszno.

W sezonie 2022 drużynie Byków David Bellego spisywał się przeciętnie, kończąc sezon ze średnią 1,487. W rezultacie zabrakło dla niego miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej na kolejny rok.

Kadra Abramczyk Polonii Bydgoszcz na sezon 2023

Zgodnie z piątkowymi informacjami, klub „osiągnął porozumienie” z zawodnikami. Przypomnijmy bowiem, że oficjalnie okienko transferowe rusza w listopadzie. Co prawda mieliśmy w ostatnich tygodniach kilka przykładów, że osiągnięcie porozumienia z żużlowcem wcale nie oznacza, że uda się podpisać z nim kontrakt (wspomniany przykład Lyagera czy informacje związane z przejściem Jasona Doyle’a z Leszna do Wilków Krosno), natomiast w przypadku transferów Bellego i Lyagera niespodzianek już być nie powinno.

Całą kadrę Abramczyk Polonii mamy poznać w listopadzie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
1 rok temu

To bardzo dobre transfery!

Janek
Janek
1 rok temu

Jeszcze brakuje sensownego juniora tak aby formacja młodzieżowa była silna. Wiktor swoje zrobi ale dobrze by było mieć zawodnika który dołoży 5-6 punktów na mecz.