Bydgoszcz
2C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 3 • L 2
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaDebaty kandydatów w Białych Błotach nie będzie. W niedzielę Dariusz Fundator odpowie na pytania mieszkańców
białe błota
26.10.2018 | 15:47

Debaty kandydatów w Białych Błotach nie będzie. W niedzielę Dariusz Fundator odpowie na pytania mieszkańców

Na zdjęciu: 4 listopada mieszkańcy Białych Błot wybiorą nowego wójta.

Fot. archiwum

Magdalena Maison nie jest zainteresowana udziałem w debacie z drugim z kandydatów na urząd Wójta Gminy Białe Błota. W niedzielę odbędzie się za to dyskusja Dariusza Fundatora z mieszkańcami.

W odpowiedzi na zgłoszenia od mieszkańców redakcja MetropoliaBydgoska.pl zaproponowała dwóm kandydatom, że – aby uniknąć wszelkich podejrzeń o stronniczość dyskusji – poprowadzi debatę. Sztab Dariusza Fundatora pozytywnie zareagował na naszą inicjatywę, lecz Magdalena Maison odmówiła udziału. Swoją decyzję przedstawiła w środę na fanpage’u na facebooku. Dzień później pismo o tej samej treści trafiło na naszą skrzynkę redakcyjną.

–  Nie interesuje nas puste i mało efektywne politykowanie, a realna praca dla mieszkańców. Nieakceptowalny jest dla nas sposób prowadzenia kampanii przez KWW Dariusza Fundatora – Zafunduj Sobie Lepszą Przyszłość. Oszczerstwa, pomówienia i pojawiające się nieprawdziwe informacje na temat naszej kandydatki Pani Magdaleny Maison, które były elementem dotychczasowej kampanii sztabów przeciwnych KWW, pozwalają nam przypuszczać, że debata może być utrzymana w podobnym tonie jak dotychczasowa kampania – nie będzie więc ani obiektywna, ani konstruktywna.  Mając na uwadze powyższe oraz zaplanowany wcześniej plan działań związanych z prowadzoną kampanią wyborczą i napięty kalendarz, informujemy, iż Pani Magdalena Maison nie weźmie udziału w debacie – napisano w oświadczeniu, którego cała treść jest dostępna na stronie komitetu. Następnie opublikowano na niej także harmonogram spotkań z mieszkańcami.

Z uwagi na poczynione już przygotowania do poprowadzenia debaty i chęć umożliwiania mieszkańcom zgłaszanej przez nich potrzeby poznania kandydatów oraz zadeklarowaną przez komitet wyborczy drugiego z kandydatów chęcią do wzięcia udziału w debacie w niedzielę, 28 października o godz. 18:00 w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Czystej w Białych Błotach odbędzie się dyskusja kandydata z przybyłymi mieszkańcami. Rola naszego dziennikarza ograniczy się w tym przypadku do zadbania o zachowanie porządku oraz merytorycznego wymiaru rozmów, w celu uniknięcia posądzeń o stronnicze moderowanie rozmowy przez osoby z otoczenia kandydata.


Powiązane treści