Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 1 • L 0
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDekomunizacja ulic: Ratusz czeka na uwagi mieszkańców
Ulica Planu 6-letniego
14.08.2017 | 11:33

Dekomunizacja ulic: Ratusz czeka na uwagi mieszkańców

Zdekomunizuj ulicę!

Na zdjęciu: Ulica do zmiany.

Fot. Stanisław Gazda

W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi w kwestii dekomunizacji ulic, ratusz zaprasza mieszkańców na dyżur informacyjny.

Mieszkańcy, których dotyczyć będzie zmiana, powinni przyjść w czwartek (17 sierpnia) w godz. 10.00-18.00 do sali nr 5 (ratusz, ul. Jezuicka).

Konsultacje mają zasięg lokalny – dotyczą tematu istotnego dla mieszkańców określonego obszaru miasta. Swoimi uwagami mogą podzielić się wyłącznie osoby, które mieszkają lub prowadzą swoją działalność przy ulicach: Teodora Duracza, Oskara Langego, Stanisława Lehmana, Zygmunta Berlinga, Armii Ludowej, Bolesława Rumińskiego oraz al. Planu 6-letniego. W przypadku zmiany nazwy parku płk. Zbigniewa Załuskiego na osiedlu Leśnym, mogą wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy osiedla.

Ratusz przypomina, że w związku z inicjatywą radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą zmiany nazw ulic, alei oraz parku na terenie miasta Bydgoszczy, pyta o zdanie mieszkańców oraz, że do 21 sierpnia mieszkańcy ulic, których nazwy mają zostać zmienione, mogą wypowiedzieć się podczas konsultacji społecznych. W przypadku parku są to wszyscy mieszkańcy osiedla Leśnego.


Powiązane treści