66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerbowy festiwal goli. Zawisza pokonał Chemika [ZDJĘCIA]
7-03-2020_ Puchar Polski KPZPN, 1-8 finału_ Chemik Moderator Bydgoszcz - SP Zawisza Bydgoszcz - Korneliusz Sochań SF (21)
07.03.2020 | 15:20

Derbowy festiwal goli. Zawisza pokonał Chemika [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W sobotę Zawisza pokonał Chemika Moderatora w Okręgowym Pucharze Polski.

Zawisza Bydgoszcz udanie zainaugurował wiosenne granie i pokonał na Glinkach Chemika 5:2. Mecz rozegrano w ramach Okręgowego Pucharu Polski.

Zawisza rozpoczął mecz z nowymi zawodnikami w składzie: Wojciechem Mielcarkiem, Kamilem Czyżniewskim i Dawidem Orlickim. Chemik za to – bez podstawowych graczy ofensywnych. Kontuzja wykluczyła z gry Mariusza Miłka, a choroba – Pawła Michalskiego. Jakby tego było mało, w przerwie boisko musiał opuścić Adam Kacprzak.

Mecz rozpoczął się idealnie dla niebiesko-czarnych. Już w drugiej minucie zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Korneliusz Sochań i wyprowadził Zawiszę na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, ale rajd Wojciecha Mielcarka zakończył się minimalnie niecelnym strzałem. I gdy wydawało się, że chemikom w ofensywie się nie układa, gospodarze zdołali wyrównać. Po podaniu Franciszka Marca bramkarza Zawiszy pokonał Grzegorz Adamski.

Od tej pory mecz miał dość wyrównany przebieg i zanosiło się na remis do przerwy. Wtedy jednak Zawisza odważniej zaatakował i szybko się to opłaciło. W 43. minucie pięknego gola uderzeniem z powietrza zza pola karnego zdobył Artur Cielasiński.  Chemicy nie otrząsnęli się jeszcze, a już było 1:3. Mielcarek skierował piłkę w pole karne, ta nieszczęśliwie odbiła się od Damiana Rysiewskiego i wpadła do siatki.

Mimo strat chemicy nie rozpoczęli II połowy od odważnych ataków. Działo się niewiele, ale Zawisza i tak zdołał podwyższyć prowadzenie. W 55. minucie w polu karnym nieszczęśliwie interweniował Maksym Adamenko, który ręką zatrzymał niegroźny strzał. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Krzysztof Urtnowski.

W kolejnych akcjach brakowało okazji do zmiany wyniku. Aż do 71. minuty. Wtedy Franciszek Marzec uwolnił się spod opieki obrońców, przyjął piłkę dograną na wolne pole i pokonał Oczkowskiego. Mimo dwóch goli straty chemicy rzucili się do ofensywy, a Zawisza miał wyraźne problemy. Kilka stałych fragmentów gry nie przerodziło się jednak w kolejnego gola dla gospodarzy, a Zawisza uspokoił sytuację w 82. minucie, gdy niepilnowany przy rzucie rożnym Sochań strzelił na 5:2.

Zawisza wyeliminował broniącego trofeum Chemika Moderatora z Okręgowego Pucharu Polski. Za tydzień drużyny te spotkają się raz jeszcze. Tym razem na Gdańskiej i w ramach rozgrywek IV ligi.

1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:5 (1:3)

bramki: Grzegorz Adamski 17’, Franciszek Marzec 71’ – Korneliusz Sochań 2’, 82’, Artur Cielasiński 44’, gol samobójczy 45’, Krzysztof Urtnowski 55’ k

Chemik: Laskowski – Kacprzak (46’ Lipkowski), Czyżewski, Adamenko, Włosiński – Chojnacki, Rysiewski – Kot (88’ Goździkowski), Maziarz, Marzec – Adamski (88’ Skiba)

Zawisza: Oczkowski – Czyżniewski (46’ Piekuś), Witucki, Orlicki, Cielasiński – Sochań, Urtnowski (88’ Kozłowski) – Oczkowski, Mielcarek, Brzeziński (68’ Prejs)– Żyliński (55’ Stasikowski).