Bydgoszcz
12C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
15C
Pon
16C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerby Bydgoszczy będą, ale później. Pojedynek Chemika z Zawiszą przełożony
Klasa okręgowa piłki nożnej_ SP Zawisza Bydgoszcz - Mustang Ostaszewo_ Michał Żurowski - SF (6)
25.07.2019 | 20:00

Derby Bydgoszczy będą, ale później. Pojedynek Chemika z Zawiszą przełożony

Nowy sezon IV ligi rozpocznie się w drugi weekend sierpnia.

Na zdjęciu: Michał Żurowski (przy piłce) i jego koledzy z SP Zawisza sezon rozpoczną 15 sierpnia meczem z Lechem Rypin. Derbowy pojedynek z Chemikiem Moderatorem został przełożony o cztery tygodnie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas czwartkowego posiedzenia Wydziału Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zapadła decyzja o przełożeniu spotkania inauguracyjnej kolejki IV ligi.

Mowa o pojedynku dwóch bydgoskich drużyn. 10 sierpnia, na stadionie przy ulicy Glinki 79, Chemik Moderator miał zmierzyć się z beniaminkiem IV ligi, SP Zawiszą Bydgoszcz. Już jednak wiadomo, że pojedynek tych dwóch drużyn odbędzie się w późniejszym terminie.

Podczas dzisiejszego posiedzenia związku zapadła decyzja, że obie drużyny wybiegną na murawę 11 września. Jednocześnie przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji KPZPN tłumaczy nam powody tej decyzji. – Terminarz mogliśmy ustalić dopiero wtedy, gdy zapadła decyzja o tym, że Chemik nie utrzyma się w III lidze – mówi Krzysztof Ruciński. Bydgoski klub składał pisma do PZPN w związku z sytuacjami w Gwardii Koszalin i Bałtyku Koszalin, jednakże centrala związku protesty klubu z Glinek oddaliła.

Zapadła też decyzja, że mecz Chemik – Zawisza zostanie rozegrany w środę, 11 września. A to oznacza, że pierwsze ligowe pojedynki o punkty, oba zespoły rozegrają w świąteczny czwartek, 15 sierpnia. Zawisza podejmie wówczas przed własną publicznością Lecha Rypin, zaś Chemik Moderator również na własnym boisku zmierzy się z Pomorzaninem Toruń.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści