87% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 13 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerby dla Chemika Moderatora. Bydgoszczanie wygrali w Toruniu
Pomorzanin Toruń, Chemik Bydgoszcz - mat. prasowe
08.03.2019 | 21:07

Derby dla Chemika Moderatora. Bydgoszczanie wygrali w Toruniu

Na zdjęciu: W piątkowym meczu w Toruniu chemicy wygrali 4:2.

W piątkowym meczu Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. W tych warunkach większą koncentrację zachowali gospodarze, którzy już po trzech minutach wyszli na prowadzenie, gdy piłkę w siatce umieścił Olaf Wójtowicz. Chemicy nie czekali długo z wyrównaniem. W 18. minucie na 1:1 strzelił Dawid Janicki.

Po przerwie bydgoszczanie potwierdzili, że są lepszym zespołem. Najpierw, w 56. minucie, Piotr Siekirka wyprowadził chemików na prowadzenie, a 120 sekund później Janicki zdobył swoją drugą bramkę. Na niespełna kwadrans przed końcem Pomorzanin zdobył bramkę kontaktową, gdy skutecznie z rzutu karnego uderzył Rafał Więckowski, ale ostatnie słowo i tak należało do bydgoszczan – drugi raz do siatki trafił Siekirka.

Chemicy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Ich rywalem będzie zwycięzca jutrzejszego meczu pomiędzy GLKS Dobrcz a Włocłavią Włocławek.

1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski
POMORZANIN TORUŃ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 2:4 (1:1)
bramki: Olaf Wójtowicz 3′, Rafał Więckowski 76′ k – Dawid Janicki 18′, 58′, Piotr Siekirka 56′, 77′
Chemik Moderator: Więckowicz – Chojnacki, Czajka, Frasz, Kacprzak (60′ Włosiński) – Śmietanko, Maziarz – Kot (75′ Sapa), Olszewski, Siekirka – Janicki (60′ Kawałek).