Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Młody mężczyzna jechał deskorolką po ważnej bydgoskiej ulicy [WIDEO]

Dodano: 18.06.2024 | 13:37

Na zdjęciu: Na nagraniu widzimy, jak młodzieniec porusza się po jezdni ulicy Głowackiego na Bartodziejach.

Fot. screen z video

Kolejne szokujące nagranie z bydgoskich ulic. Jeden z kierowców utrwalił na swoim rejestratorze młodego mężczyznę, który jechał deskorolką po ulicy Głowackiego na Bartodziejach.

Zgodnie ze znowelizowanymi niedawno przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, deskorolka jest urządzeniem wspomagającym ruch, czyli napędzanym siłą mięśni i przeznaczonym do poruszania się w pozycji stojącej. Ustawodawca określił, że osoby poruszające się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch są zobowiązane do korzystania z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów (na drodze dla rowerów obowiązuje ją ruch prawostronny). W przypadku przekroczenia jezdni koniecznie musi zachować szczególną ostrożność oraz korzystać odpowiednio z przejazdu dla rowerzystów albo przejścia dla pieszych.

Nie brakuje jednak osób, które poruszają się deskorolką po drogach publicznych – mimo że nie jest to legalne. Przykład takiego zachowania można zaobserwować na nagraniu, które udostępniono na profilu „bandyci drogowi” na portalu X. Zostało ono zarejestrowane przez jednego z kierowców na ulicy Głowackiego na Bartodziejach – konkretnie przy skrzyżowaniu z Bałtycką na przejściu z sygnalizacją po zachodniej stronie skrzyżowania.

Na poniższym filmie widzimy, że młody mężczyzna jechał deskorolką po ulicy, kierując się w stronę skrzyżowania z Gajową. Minął on kilka pojazdów, oczekujących przed przejściem na zielone światło i wykorzystując jego zmianę ruszył w stronę centrum.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
27 dni temu

I co z tego wyniknie.Zapewne jak zwykle nic.

Piker
Piker
26 dni temu

Jakby kierowca pojechał kawałek chodnikiem to by go szukała policja w całej Polsce,a taki idiota z tego się śmieje

Alonso Mosley
Alonso Mosley
26 dni temu

a jakby jechał po 'nieważnej’ ulicy to czy to coś zmienia ? i co oznacza 'ważnej’ ? kto i jak kategoryzuje w oparciu o jakie kryteria czy ulica jest ważna czy nieważna ? Ci co decydują o remontach ? i tych nieważnych nie remontują od lat czy jakoś inaczej to jest klasyfikowane ?

Mok
Mok
26 dni temu

No co za debil.

Alonso Mosley ładny ból dupy masz. Ty to masz problemy hehe.

Last edited 26 dni temu by Mok
wojt
wojt
26 dni temu

Faktycznie szokujące, samochody jadące po chodniku to codzienność i nie szokują ale taki skejcik to co innego. Taki człowiek na deskorolce to przecież olbrzymie zagrożenie, mógł zarysować jakieś auto! Wróg publiczny, chce zdestabilizować ład drogowy w Bydgoszczu!