Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Desperat ze Szwederowa z zarzutami. Na proces ma poczekać za kratami

Dodano: 09.03.2017 | 11:47

Policjanci domagają się aresztowania mężczyzny, który we wtorek przez kilka godzin paraliżował część "starego" Szwederowa.

Na zdjęciu: We wtorkowej akcji wzięli udział policyjni antyterroryści.

Fot. Stanisław Gazda

Zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz znęcania się nad rodziną usłyszał 46-letni mężczyzna, który we wtorek przez kilka godzin przebywał zamknięty w swoim mieszkaniu na Szwederowie, grożąc wysadzeniem w powietrze całej kamienicy. Policjanci chcą, aby na proces zaczekał on w areszcie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Służby ratunkowe kontra desperat. Wielogodzinna akcja na bydgoskim Szwederowie [ZDJĘCIA]

Do prokuratury wpłynął wniosek prowadzących postępowanie w tej sprawie funkcjonariuszy z komisariatu Bydgoszcz-Szwederowo. Chcą oni, aby sąd aresztował 46-latka, który sparaliżował we wtorkowe popołudnie i wieczór ulicę Podhalańską oraz fragment ul. Ugory.

Przypomnijmy, że sprawa swój początek miała w momencie wezwania policji do interwencji domowej. Rodzinna awantura zakończyła się jednak poważnymi następstwami – mężczyzna zabarykadował się w lokalu, grożąc wybuchem gazu. Od godziny 16:00 do 21:00 trwały negocjacje z desperatem, który ostatecznie dobrowolnie opuścił nieruchomość. Po obezwładnieniu przez wezwanych na miejsce policyjnych antyterrorystów trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Jeszcze tego samego dnia żona mężczyzny, która uciekła z mieszkania wraz z nastoletnim dzieckiem, złożyła doniesienia o znęcaniu się zatrzymanego nad rodziną.