[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Deszcz przerwał mistrzostwa Europy juniorów. Startował Wiktor Przyjemski

Dodano: 17.09.2022 | 20:06

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski ma za sobą udany sezon w eWinner 1 lidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

W sobotę w węgierskim mieście Nagyhalasz odbył się finał Mistrzostw Europy Juniorów. W zawodach wystartował młodzieżowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz Wiktor Przyjemski.

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów to impreza przeznaczona obecnie dla zawodników do lat 19. Przed rokiem tytuł zdobył Łotysz Francis Gusts, a podium uzupełnili Philip Hellstrom – Bangs oraz Mateusz Cierniak.

W tegorocznym finale na Węgrzech wystartowało aż siedmiu Polaków, a wśród nich Wiktor Przyjemski. Żużlowcy musieli jednak zaczekać na rozpoczęcie zmagań, bo z powodu ulewy start zawodów został opóźniony o 40 minut. Gdy już zainaugurowano ściganie, najlepiej czuli się zawodnicy ze Skandynawii. Przyjemski zaczął od drugiego miejsca, ulegając Duńczykowi Nicolaiowi Heiselbergowi.

W kolejnych dwóch startach Przyjemski ponownie dojeżdżał na drugiej lokacie, a w swoim czwartym występie był ostatni. Piątej szansy już nie dostał, bo do Nagyhalasz wróciły opady deszczu i zawody zostały przerwane po 16. biegu. W ten sposób najlepszy okazał się Duńczyk Jesper Knudsen (11 punktów),  srebro trafiło do Norwega Mathiasa Pollestada (10 punktów), a brąz zdobył Casper Henriksson (8 punktów). Najlepszy z Polaków był  czwarty Franciszek Karczewski, a Przyjemski został sklasyfikowany na 10. miejscu.

– Aspiracje były większe. Za rok kolejna próba walki o tytuł indywidualnego mistrza Europy juniorów. Pracujemy dalej – skomentował team Wiktora Przyjemskiego po zakończeniu zawodów.

Wiktor Przyjemski w sezonie 2022

Sezon 2022 jest dla Wiktora Przyjemskiego drugim sezonem na żużlowych torach. Oprócz awansu do finałów indywidualnych mistrzostw świata i Europy juniorów oraz Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zajął też trzecie miejsce w Srebrnym Kasku. W rozgrywkach eWinner 1 ligi zanotował na swoim koncie świetną średnią biegową 2,200 – szóstą w całych rozgrywkach. W sezonie 2023 Przyjemski nadal będzie startować w Abramczyk Polonii Bydgoszcz, choć drużyna nie wywalczyła awansu do PGE Ekstraligi.

Deszcz przerwał mistrzostwa Europy juniorów. Startował Wiktor Przyjemski
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments