Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeDiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę: Poszli, by głosić… [ZDJĘCIA]
21.07.2017 | 09:02

Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę: Poszli, by głosić… [ZDJĘCIA]

Grupa srebrna z Nakła nad Notecią wyruszyła w kierunku Bydgoszczy 20 lipca. Pielgrzymka bydgoska rozpoczęła się 21 lipca, a zakończy dla wszystkich 31 lipca.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

-…Chodzi o to, abyście na waszych drogach pielgrzymowania, byli apostołami prawdy o Chrystusie, pięknie chrześcijańskiego życia, o wymaganiach, radości w sercu człowieka gotowego podjąć Chrystusowe wezwanie, aby iść i dawać świadectwo – mówił podczas homilii w trakcie mszy świętej w intencji pielgrzymki jej kierownik ks. Jacek Salwa.

Bydgoską pielgrzymkę tworzy osiem grup. W 2016 roku najliczniejszą była srebrna z Nakła nad Notecią (120 osób), zaś najmniejszą zielono-żółta z bydgoskiej parafii bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika (47 osób).

Tym razem idziemy z hasłem roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Z napotkanymi na szlaku bliźnimi pragniemy dzielić się entuzjazmem wiary, a jednocześnie przeżyć głęboko doroczne rekolekcje w drodze – powiedział kierownik pielgrzymki ks. Jacek Salwa.

Dzień na pielgrzymce rozpoczyna się o godz. 5 rano, a grupy wyruszają zwykle około godz. 6. Na szlaku nie może zabraknąć Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, różańca, konferencji, a centrum stanowi zawsze Eucharystia. Nie byłoby pielgrzymki bez osobistych rozmów z kapłanem, sakramentu pojednania, czasu dla bliźniego i Apelu Jasnogórskiego, który stanowi zwieńczenie dnia.

Pątnicy po mszy świętej wyruszyli w kierunku Inowrocławia, Kruszwicy. Odwiedzą również m.in. Licheń, Kramsk, Brudzew Kolski, Uniejów, Zduńską Wolę, Widawę, Siemkowice i Kamyk.


Podobne wpisy

Powiązane treści