Bydgoszcz
7C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 7
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDiler narkotyków zatrzymany. Poruszał się na wózku inwalidzkim
diler narkotyków, policja
15.04.2017 | 08:56

Diler narkotyków zatrzymany. Poruszał się na wózku inwalidzkim

Policjanci zatrzymali dwie osoby.

Na zdjęciu: Zatrzymany porusza się na wózku inwalidzkim.

Fot. mat. prasowe policji

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. 29-letni diler trafił już do aresztu.

Policjanci mieli informacje o poruszającym się na wózku inwalidzkim 29-latku, który miał rozprowadzać narkotyki. W środę pojechali pod wytypowany adres i na klatce schodowej zauważyli podejrzewanego. Na widok funkcjonariuszy próbował szybko wjechać do środka mieszkania i zamknąć drzwi. Drogę zablokowali mu kryminalni.

W mieszkaniu znajdowało się kilka osób. Wszyscy zostali wylegitymowani. 29-latek był bardzo nerwowy i próbował usilnie odczepić plecak od wózka inwalidzkiego. Nie bez powodu. W plecaku policjanci znaleźli woreczki z amfetaminą, marihuanę oraz znaczną ilość gotówki.

Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu narkotyków. Pies ujawnił w jednym z pokoi reklamówkę, w której była marihuana. Dodatkowo podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe, sześć aluminiowych zawiniątek z białym proszkiem, a także nabitą zielonym suszem lufkę. Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 100g narkotyków. 29-latek został zatrzymany.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również przebywający w mieszkaniu 23-latek. Mężczyzna próbował ukryć portfel. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że miał tam działkę amfetaminy. 23-latek także został zatrzymany.

W czwartek mężczyźni usłyszeli zarzuty –  29-latek będzie odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie, a 23-latek za posiadanie narkotyków. Starszy z nich w piątek trafił na trzy miesiące do aresztu.


Powiązane treści