Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Będą utrudnienia na DK 25 Bydgoszcz – Inowrocław. Zostaną wprowadzone objazdy

Dodano: 05.10.2022 | 15:59

Na zdjęciu: Za nieco ponad tydzień - dokładnie 17 października - rozpocznie się kompleksowy remont przejazdu kolejowego w Nowej Wsi Wielkiej, w ciągu DK 25.

Fot. BB/archiwum

Za nieco ponad tydzień – dokładnie 17 października – rozpocznie się kompleksowy remont przejazdu kolejowego w Nowej Wsi Wielkiej, w ciągu DK 25. Prace będą wiązały się z koniecznością całkowitego zamknięcia przejazdu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wytyczyła już objazdy, którymi będą mogły poruszać się samochody osobowe i ciężarowe.

Jak przekazuje Kinga Puchowska, specjalistka ds. komunikacji bydgoskiego oddziału GDDKiA, roboty odbywać się będą od 17 października (od godz. 8:00) do dnia 28 października, do godziny 18:00. – W związku z tym wprowadzone zostaną alternatywne objazdy w dwóch wariantach: dla pojazdów o łącznej masie do 7 t oraz powyżej 7 t – dodaje.

Pojazdy poniżej 7 t skorzystają z objazdu (jadąc od strony Bydgoszczy) ulicami Wiaduktową, Przemysłową i al. Pokoju. Ciężarówki będą musiały pojechać „dziesiątką” do węzła Toruń Zachód, a stamtąd kierować się DK 15 do obwodnicy Inowrocławia, by powrócić na DK 25.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne odwołanie w związku z budową S10. Na jakim etapie są prace nad ekspresówką?

Zamknięcie przejazdu wymusza również wprowadzenie zmian na trasie przejazdu linii międzygminnej nr 99. Jak przekazuje ZDMiKP, autobusy nr 99 zostaną skierowane trasą objazdową (Wiaduktową, Przemysłową i Aleją Pokoju). Tymczasowy przystanek końcowo-początkowy zostanie ustawiony na Alei Pokoju w zatoce na wysokości parkingu przed drogą DK25. Odjazdy z przystanku początkowego (tymczasowego) odbywać się będą z 2 min przyspieszeniem.

Szczegóły objazdów w Nowej Wsi Wielkiej znajdziesz poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments