Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebezpieczna jazda motocyklisty (i nie tylko) po DK10 Bydgoszcz – Toruń [WIDEO]

Dodano: 25.05.2023 | 18:55

Na zdjęciu: Tak widok na DK10 Bydgoszcz - Toruń to niestety chleb powszedni.

Fot. KMP Bydgoszcz

DK10 Bydgoszcz – Toruń jest nazywana „drogą śmierci”. Jednojezdniowy szlak przez Puszczę Bydgoską jest mocno obciążony ruchem, lecz kierowcy nie stosują się na nim do zasad bezpieczeństwa. Policyjny dron zarejestrował kilka wyczynów kierowców, którzy nie zważali na podwójną ciągłą.

Bydgoscy policjanci wykorzystali drona do obserwacji słynącego z wypadków odcinka DK10 z Bydgoszczy do Torunia. Statek powietrzny pomagał w patrolowaniu odcinku „drogi śmierci” w podbydgoskich Wypaleniskach. Obrazki zarejestrowane z góry potwierdziły, że wielu kierowców na „dziesiątce”, mimo jej złej sławy, nie przestrzega przepisów ruchu drogowego.

Na nagraniu z drona widzimy, jak niebezpieczne sytuację stwarzali kierujący pojazdami, wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej. Najniebezpieczniejszy manewr wykonał kierujący motocyklem – jego poczynania można zobaczyć na filmie znajdującym się na dole tekstu.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe wieści o S10. Co z budową odcinka Bydgoszcz – Toruń i Włocławek – Warszawa?


Motocykle to niezwykle ekscytujące i pasjonujące pojazdy. Jazda na nich wymaga szczególnej uwagi, a przede wszystkim przestrzegania przepisów drogowych. Bezpieczeństwo jest dla policjantów najważniejszym celem, dlatego apelują, aby kierujący jednośladami pamiętali o kluczowych kwestiach podczas jazdy. Mundurowi przypominają o przestrzeganiu limitów prędkości! Policjanci będą zdecydowanie reagować na tego rodzaju wykroczenia i konsekwentnie za nie rozliczać – przekazują bydgoscy stróże prawa.

Policjanci przypominają, aby kierujący motocyklem miał na sobie kask czy też specjalistyczną odzież ochronną. Nie zapominajmy również o odblaskach. Noszenie ich powoduje, że jesteśmy zdecydowanie bardziej widoczni. Stróże prawa apelują o przestrzeganie zasad, aby nie narażać siebie i innych na utratę zdrowia czy nawet życia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
6 dni temu

Jeżdżą tymi motocyklami jak szaleni i statystyki śmierci podbijają.