Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

DKF „Niespodzianka” powraca do Pałacu Młodzieży. Jakie filmy zobaczymy we wrześniu?

Dodano: 22.08.2023 | 19:09

Na zdjęciu: Seanse DKF Niespodzianka odbywają się w Pałacu Młodzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka” w Pałacu Młodzieży wraca po wakacyjnej przerwie. Odbędą się cztery seanse, a z nimi dyskusje i rozmowy na temat filmów. Na kinomaniaków czekają propozycje filmowe z różnych krajów, m.in. Czech i Francji.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka” założono w 1978 roku w Bydgoszczy. W 1980 roku wszedł w skład Polskiej Federacji DKF. Jego celem jest upowszechnianie kultury filmowej oraz promowanie filmów o wysokich walorach artystycznych wśród mieszkańców Bydgoszczy. Po wakacyjnej przerwie, seanse „Niespodzianki” powracają! We wrześniu w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy znów odbędą się pokazy filmowe połączone z klubem dyskusyjnym. Seanse – tak jak w poprzednich miesiącach – zaplanowano co czwartek o godz.19:15 w sali kinowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży przy ulicy Jagiellońskiej 27. Repertuar obejmuje wartościowe i ciekawe filmy, które niedawno ukazały się na ekranach. Spotkania są okazją na poznanie najciekawszych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata.

Bilety na wydarzenie można kupić przed seansem w portierni Pałacu Młodzieży. Ceny biletów to: normalny 10 złotych, ulgowy 7 złotych (dla młodzieży uczącej się powyżej 16. roku życia, emerytów i osób niepełnosprawnych). Karnet normalny kosztuje 20 złotych, a karnet ulgowy – 15 złotych.

Repertuar DKF Niespodzianka – wrzesień 2023

7 września 2023, godz. 19:15
Sytuacja awaryjna (Mimořádná událost), reż. Jiří Havelka, Czechy 2022, 103 min.
Nowy film Jiřiego Havelki to – po świetnie przyjętych „Właścicielach” – kolejna zjadliwa satyra na czeskie przywary narodowe. U progu letniego weekendu grupka Czechów jedzie niewielkim, lokalnym pociągiem. Gdy wskutek awarii maszynista wysiada, niezabezpieczony pociąg rusza i zmierza w przeciwnym kierunku… Jak zareagują podróżni?

14 września 2023, godz. 19:15
Pierwszy dzień mojego życia (Il primo giorno della mia vita), reż. Paolo Genovese, Włochy 2023, 121 min.
Film opowiada o grupie osób, które tuż przed popełnieniem samobójstwa spotykają pewnego tajemniczego mężczyznę (w tej roli Toni Servillo). Nieznajomy namawia ich do zawarcia paktu. Przez tydzień cała czwórka będzie miała przywilej obserwowania siebie z zewnątrz. Mężczyzna pokaże im, co się stanie, gdy odejdą, co zostawią, co stracą, jaka będzie reakcja przyjaciół i krewnych, zobaczą spełnione życzenia, z których już zrezygnowali. Po siedmiu dniach będą musieli podjąć ponownie decyzję. Czy to, co zobaczyli, przekona ich, że przed nimi pierwszy dzień nowego życia?


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Biura, siłownia i restauracja. Powstaje nowe biznesowe centrum Bydgoszczy [ZDJĘCIA]


21 września 2023, godz. 19:15
Bestie (As bestas), reż. Rodrigo Sorogoyen, Hiszpania, Francja 2023, 137 min.
Vincent (Denis Ménochet) i Olga (Marina Foïs) to spokojna francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony. Zwłaszcza, że relacje pary bohaterów z miejscowymi nie układały się nigdy tak, jak by sobie tego życzyli. Sąsiedzki konflikt z porywczymi braćmi Xanem i Lorenzo wzmaga na sile, gdy para decyduje się podjąć niepopularną w okolicy decyzję. Napięcie w wiosce niebezpiecznie narasta, dochodząc do momentu, z którego nie ma już odwrotu.

28 września 2023, godz. 19:15
Turkusowa suknia (Le bleu du caftan), reż. Maryam Touzani, Francja, Maroko, Belgia, Dania 2022, 124 min.
Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsza, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments