Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny
28.03.2017 | 09:54

Dla bydgoszczan: „Zdrowie pod kontrolą” – akcja prozdrowotna studentów medycyny

Darmowa akcja profilaktyczna już 1-2 kwietnia.

Na zdjęciu: Podczas ubiegłorocznej akcji.

Fot. Nadesłane.

Studenci z oddziału Bydgoszcz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland,  zapraszają mieszkańców Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego na kolejną edycję wyjątkowej akcji profilaktyki prozdrowotnej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017r. w CH Zielone Arkady ul. Wojska Polskiego 1 w godzinach 11:00-18:00.

„Zdrowie pod Kontrolą” jest wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, w 13 największych miastach Polski przez IFMSA-Poland, w trakcie którego młodzi adepci medycyny wykonują bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi, stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Będzie również możliwość wykonania badania EKG. Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przez cały czas trwania akcji będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Dodatkową atrakcją imprezy będą zabawy dla najmłodszych pod postacią “Szpitala Pluszowego Misia” – dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.


Powiązane treści