[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dlaczego warto stosować odżywkę białkową?

Dodano: 30.06.2022 | 20:31

Na zdjęciu: Białko jest również kluczowym wsparciem do tworzenia cząsteczek biologicznych, a konkretnie hormonów oraz DNA.

Fot. nadesłane

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią, poważnie zastanawia się nad poprawną suplementacją. Wybór odpowiednich produktów może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli nasza wiedza ogranicza się do absolutnego minimum. Osobiście uważamy, że na samym początku warto zdecydować się na odżywkę białkową, a w tym artykule postaramy się określić, dlaczego warto ją stosować.

Dla kogo są przeznaczone odżywki białkowe?

Po odżywki białkowe najczęściej sięgają sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie. Należy jednak podkreślić, że wybór tego typu produktów jest naprawdę szeroki, jednak największą popularnością cieszą się serwatki, które można bez większych problemów stosować podczas budowania masy mięśniowej, ale i również redukcji.

Jak stosować odżywki białkowe?

Początkujący miłośnicy estetyki bardzo często zniechęcają się do zakupu odpowiedniej odżywki białkowej dla sportowców, ponieważ dawkowanie niesłusznie wydaje się być zbyt skomplikowanym procesem. Wspominamy, że każdy z nas musi spożywać odpowiednią ilość białka, ponieważ to właśnie od tego składnika zależy wzrost i rozwój tkanek organizmu. Białko jest również kluczowym wsparciem do tworzenia cząsteczek biologicznych, a konkretnie hormonów oraz DNA.

W jaki sposób powinno wyglądać dawkowanie? Wbrew pozorom dobór odpowiedniej ilości białka nie jest tak trudny, jak mogłoby się to wydawać. Osoby, które decydują się na minimalny poziom aktywności fizycznej, powinny sięgać po 1-1.5g białka na kilogram masy ciała. W przypadku sportowców sytuacja wygląda jednak całkowicie inaczej, ponieważ zapotrzebowanie zwyczajnie wzrasta. Ilości substancji powinny wynosić od 2 do nawet 4 g na kg masy ciała. Oczywiście można także stosować białko zawarte w standardowych produktach spożywczych, jednak należy pamiętać, że znajdują się w nich inne składniki, których zapotrzebowania niekoniecznie pragnie się przekroczyć.

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Teraz pora przejść do zalet odżywek białkowych. Prawdopodobnie największą zaletą jest fakt tego, że białka serwatkowe skupiają w sobie ogromną ilość aminokwasów BCAA, które umożliwiają zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Jako pozostałe zalety można wskazać:

  • Zwiększenie wytrzymałości, co okazuje się kluczowym czynnikiem w trakcie treningów.
  • Udział w procesach regeneracyjnych mięśni

Gdzie zakupić najlepsze białko?

Chciałbyś zdecydować się na zakup doskonałego białka dla Twojego zapotrzebowania? W takim wypadku pozwól, że wyjdziemy do Ciebie z doskonałą propozycją. Czas najwyższy zdecydować się na zakup WPC 80. Produkt ten sprawi, że efekty Twoich treningów staną się o wiele bardziej widoczne, ale i również zagwarantują Ci możliwość trzymania dziennego zapotrzebowania na białko. Postaw swój wybór na sprzedawcę https://sklep.sport-max.pl/, a na pewno się nie zawiedziesz – możemy to wręcz zagwarantować!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments