Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 14 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDni Inowrocławia 2017. Jakie gwiazdy przyjadą do miasta?
audience-1867754_1280
07.04.2017 | 00:43

Dni Inowrocławia 2017. Jakie gwiazdy przyjadą do miasta?

- Znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki tanecznej oraz zwolennicy rocka – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Na zdjęciu: Koncerty zapewne przyciągną ludzi w różnym wieku.

Fot. wolny dostęp

W połowie czerwca w Inowrocławiu odbędzie się tradycyjna letnia impreza. Podczas tegorocznych Dni Inowrocławia sceną zawładną gwiazdy reprezentujące przeróżne gatunki muzyczne. Organizatorzy ogłosili, kto to będzie. 

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Impreza na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego, jak co roku, potrwa dwa dni i będzie miała swoją odsłonę biesiadną oraz rockową. Od południa odbywać się będzie Wielkie Grillowanie, a po południu sceną zawładną zaproszone do miasta gwiazdy. W tym roku na scenie będzie można zobaczyć  następujących wykonawców: Kult, Mrozu, Piękni i Młodzi oraz Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.

Każdego dnia imprezy zaprezentuje się dwóch z nich. Pierwszego dnia, w sobotę, wystąpi discopolowa formacja Piękni i Młodzi oraz wykonująca muzykę taneczną grupa Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Na scenie zagoszczą również inowrocławscy muzycy.

Drugiego dnia imprezy wystąpią dwie gwiazdy – „wschodząca” oraz „niepodważalna”.  Tytuł wschodzącej otrzymał Mrozu. Organizatorzy zwrócili uwagi na jego album „Zew”, który bije rekordy popularności. Za niepodważalną gwiazdę oczywiście uznano grupę Kult, które liderem jest charyzmatyczny Kazik Staszewski.

Koncerty to nie jedyne atrakcje przygotowane na Dni Inowrocławia 2017. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo rozrywek adresowanych przede wszystkim do dzieci. – Przygotujemy też specjalne połączenia autobusowe. Jeszcze bardziej powiększony zostanie parking dla samochodów. Będą konkursy oraz ślizg wodny, który tak bardzo przypadł do gustu mieszkańcom w ubiegłym roku. W strefie gastronomicznej planujemy nowość kawiarnię i lodziarnię – informuje urząd miasta.

Nieoficjalną inauguracją Dni Inowrocławia będzie Jarmark Kujawski w Solankach, który odbędzie się 9 czerwca.


Powiązane treści