Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 6 • L 4
6C
Wt
7C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiDni wolne w 2019 roku. Czy będą długie weekendy?
kalendarz kartka
02.01.2019 | 12:38

Dni wolne w 2019 roku. Czy będą długie weekendy?

Na zdjęciu: W 2019 roku nie zabraknie okazji do zrobienia sobie długiego weekendu.

Fot. freeimages

Rozpoczął się rok 2019. Jeśli ktoś już pierwszego dnia w pracy zatęsknił za odpoczywaniem, to może zajrzeć do kalendarza dni wolnych na najbliższe dwanaście miesięcy.

Pierwszy dzień ustawowo wolny już za nami – 1 stycznia wypadł we wtorek. W niedzielę będzie kolejny – Święto Trzech Króli. Długie wolne można sobie zaplanować na majówkę. 1 maja przypada bowiem w środę, więc wolne będzie też w piątek, 3 maja. Gdyby więc wziąć urlop na poniedziałek, wtorek i czwartek, to można mieć aż dziewięć dni wolnego. A chwilę wcześniej jest Wielkanoc, która w tym roku przypada 22 kwietnia.

Czytaj także: Niedziele handlowe w 2019 roku. Mniej okazji do zrobienia zakupów

Boże Ciało będzie w tym roku późno – dopiero 20 czerwca. Niespełna dwa miesiące później, tym razem także w czwartek, będzie wolne z okazji Święta Wojska Polskiego. 1 listopada przypadnie w tym roku w piątek, zaś Święto Niepodległości – w poniedziałek. Odpowiednio dobierając urlop, będzie można długo odpoczywać w święta – 25 grudnia to w tym roku środa.

Oczywiście więcej dni wolnych będą mieli uczniowie. Ci ze szkół w województwie kujawsko-pomorskim udadzą się na ferie zimowe już 14 stycznia. Ostatni dzień roku szkolnego zaplanowano za to na 21 czerwca, czyli piątek po Bożym Ciele.


Powiązane treści