Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDo dwóch razy sztuka? Ruszył ponowny przetarg na remont Bydgoskiej
27.08.2018 | 14:16

Do dwóch razy sztuka? Ruszył ponowny przetarg na remont Bydgoskiej

Na zdjęciu: Ulica Bydgoska ma zostać wyremontowana jesienią.

Fot. Stanisław Gazda

ZDMiKP ogłosił ponowny przetarg na remont ulicy Bydgoskiej. Do poprzedniego postępowania nie zgłosił się bowiem żaden chętny.

Przetarg na wykonanie przebudowy Bydgoskiej wraz z fragmentami okolicznych uliczek – Mącznej, Rakowej, Góralskiej, Przy Bóżnicy, Rynek i Piekary – zgodnie z obietnicami dyrektora ZDMiKP Jacka Witkowskiego i zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza został ogłoszony 3 sierpnia. Termin składania ofert upływał 21 sierpnia – tego dnia dowiedzieliśmy się, że przetarg został unieważniony z powodu braku zainteresowania firm budowlanych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na remont Bydgoskiej unieważniony. Nie złożono żadnej oferty


Zaraz po fiasku pierwszego przetargu z ratusza popłynęła wieść, że ponowne postępowanie będzie ogłoszone jeszcze w minionym tygodniu. Ostatecznie ogłoszono je dziś (27 sierpnia) – wykonawcy będą mogli przesyłać swoje oferty do 11 września. Mieszkańcy najstarszej części Fordonu liczą, że podobnie jak w wypadku postępowania na projekt nabrzeża Wisły ponowny przetarg przyniesie wyłonienie wykonawcy oczekiwanego remontu.

Po zakończeniu remontu Bydgoska zyska nawierzchnię asfaltową oraz nowe oświetlenie. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione. Elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Pozostałe uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną. Chodniki zostaną wyłożone dużymi płytami betonowymi, co jest zgodne z oczekiwaniami środowisk zajmujących się bezpieczeństwem pieszych.

Ponadto, jeszcze tej jesieni mają rozpocząć się przygotowania do kolejnego etapu rewitalizacji, obejmującego m. in. przebudowę zejścia nad Wisłę czy ulicę Zakładową.


Powiązane treści