Bydgoszcz
10C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDo dwóch razy sztuka? Ruszył ponowny przetarg na remont Bydgoskiej
Stary Fordon z lotu ptaka_SG (4)
27.08.2018 | 14:16

Do dwóch razy sztuka? Ruszył ponowny przetarg na remont Bydgoskiej

Na zdjęciu: Ulica Bydgoska ma zostać wyremontowana jesienią.

Fot. Stanisław Gazda

ZDMiKP ogłosił ponowny przetarg na remont ulicy Bydgoskiej. Do poprzedniego postępowania nie zgłosił się bowiem żaden chętny.

Przetarg na wykonanie przebudowy Bydgoskiej wraz z fragmentami okolicznych uliczek – Mącznej, Rakowej, Góralskiej, Przy Bóżnicy, Rynek i Piekary – zgodnie z obietnicami dyrektora ZDMiKP Jacka Witkowskiego i zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza został ogłoszony 3 sierpnia. Termin składania ofert upływał 21 sierpnia – tego dnia dowiedzieliśmy się, że przetarg został unieważniony z powodu braku zainteresowania firm budowlanych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na remont Bydgoskiej unieważniony. Nie złożono żadnej oferty


Zaraz po fiasku pierwszego przetargu z ratusza popłynęła wieść, że ponowne postępowanie będzie ogłoszone jeszcze w minionym tygodniu. Ostatecznie ogłoszono je dziś (27 sierpnia) – wykonawcy będą mogli przesyłać swoje oferty do 11 września. Mieszkańcy najstarszej części Fordonu liczą, że podobnie jak w wypadku postępowania na projekt nabrzeża Wisły ponowny przetarg przyniesie wyłonienie wykonawcy oczekiwanego remontu.

Po zakończeniu remontu Bydgoska zyska nawierzchnię asfaltową oraz nowe oświetlenie. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione. Elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Pozostałe uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną. Chodniki zostaną wyłożone dużymi płytami betonowymi, co jest zgodne z oczekiwaniami środowisk zajmujących się bezpieczeństwem pieszych.

Ponadto, jeszcze tej jesieni mają rozpocząć się przygotowania do kolejnego etapu rewitalizacji, obejmującego m. in. przebudowę zejścia nad Wisłę czy ulicę Zakładową.


Powiązane treści