Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDo siedmiu razy sztuka. Wykonawca remontu na stadionie Polonii ma być wyłoniony jeszcze w styczniu
18.01.2019 | 13:59

Do siedmiu razy sztuka. Wykonawca remontu na stadionie Polonii ma być wyłoniony jeszcze w styczniu

Na oferty od wykonawców ratusz czeka do końca tego miesiąca.

Na zdjęciu: Tak na chwilę obecną wygląda stadion Polonii przy ul. Sportowej. Wyburzono na nim trybunę na sektorze B.

Fot. Stanisław Gazda

Miejscy urzędnicy znów przesunęli rozstrzygnięcie wyłonienia wykonawcy budowy trybuny na sektorze B stadionu Polonii przy ul. Sportowej.

Według wcześniejszych zapewnień, koperty z ofertami od zainteresowanych firm miały zostać otwarte w czwartkowe przedpołudnie (17.01). Tak się jednak nie stało. – Przebudowa stadionu to jedna z priorytetowych inwestycji, dlatego po ostatecznym uzgodnieniu dokumentacji projektowej z Ekstraligą S.A. oraz Polskim Związkiem Motorowym, już w trakcie przetargu aktualizowaliśmy pozwolenie na budowę, co uchroniło nas przed koniecznością aktualizacji dokumentacji już w trakcie prowadzenia inwestycji – mówi wiceprezydent miasta Michał Sztybel.

Tłumaczy też, że zmiany dotyczyły głównie części infrastruktury technicznej stanowiącej zaplecze toru i trybuny. – W międzyczasie także pojawiały się pytania potencjalnych wykonawców, które dotyczą szczegółowych rozwiązań technicznych – dodaje Sztybel i precyzuje, że to od nich m.in. zależeć będzie ostateczna cena tej inwestycji. Miejscy urzędnicy podjęli więc decyzję o kolejnym przedłużeniu otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym. Te – jak dodaje wiceprezydent – miałyby zostać otwarte do końca bieżącego miesiąca. – Pozwoli to w okresie zimowym, w którym z założenia nie byłyby i tak prowadzone prace budowlane, dopełnić ostatnich formalności przed podpisaniem umowy na budowę trybuny – informuje Michał Sztybel.

Ratusz szczegółowo wylicza też zmiany, jakie zostały wprowadzone w dokumentacji przetargowej po negocjacjach prowadzonych z PZMot. i Ekstraligą Żużlową. Dotyczą one zmiany układu pomieszczeń zaplecza socjalnego i sanitarnego dla zawodników, wprowadzenia dodatkowego boksu dla zawodnika, zmian przebiegu ogrodzenia wewnętrznego wraz z kołowrotami dla widzów. Po zmianach, jeden z garaży technicznych zostałby przekształcony na pomieszczenie dla obsługi zawodów, a nowe wiaty miałyby zostać wprowadzone m.in. dla magazynu na paliwo, tankowania i kontroli technicznej. Zmieniona ma zostać lokalizacja zewnętrzna instalacji wody do polewaczki i myjki, wiaty do parku maszyn żużlowego byłyby dostarczone jako elementy typowe, według systemu wybranego dostawcy, pomieszczenie pomocy medycznej zostałoby wyposażone w klimatyzację, do telebimów nad wejściami na sektory wprowadzone zostanie zasilanie i sygnał – podobnie, jak przy myjce motocykli i miejsce dla wywiadów. Oświetlenie w parku maszyn ma mieć natężenie 1200 luxów, a w boksach zawodników wprowadzone zostaną dodatkowe gniazda. Podłączenia prądu będą również do wiat oraz przy stanowisku kontroli technicznej zostanie udostępniony dostęp do internetu.

Przypomnijmy, że prace remontowe na stadionie Polonii rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wówczas ratusz ogłosił przetarg na wyburzenie trybuny na sektorze B. Prace wykonała firma Bogmar z Ostromecka, która również zburzyła dotychczasowy park maszyn i przyległe do niego budynki administracyjne. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ok. 800 tysięcy złotych. To nie koniec, bo miejscy urzędnicy ogłosili także rozpisanie przetargu na zakup nowych band dmuchanych na stadionie Polonii przy ul. Sportowej. Do zakupienia jest 49 nowych paneli band oraz 6 tzw. dmuchaw. Koszt tej inwestycji jest szacowany na ok. 200 tysięcy złotych. Zainteresowane firmy w tym przetargu mogą swoje oferty przedkładać do początku lutego.


Powiązane treści