Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiDobór odpowiedniej armatury przemysłowej gwarantuje wydajność i niezawodność
28.01.2021 | 08:00

Dobór odpowiedniej armatury przemysłowej gwarantuje wydajność i niezawodność

Na zdjęciu: W różnych gałęziach przemysłu szeroko wykorzystuje się różnego rodzaju przewody.

Fot. mat. autora

Nowoczesne instalacje produkcyjne, przesyłowe czy logistyczne charakteryzują się złożoną budową. Choć zwykle najwięcej uwagi poświęca się tym kluczowym, innowacyjnym podzespołom, to pozostałe elementy również mają odpowiedzialne zadanie do wykonania. Przesadne oszczędzanie na „drugoplanowych” komponentach może doprowadzić do sytuacji, w której nie da rady wykorzystać pełnego potencjału z nowoczesnej, drogiej technologii.

W przypadku specjalistycznych węży najważniejsza jest ich budowa oraz materiał, z jakiego je wykonano

W różnych gałęziach przemysłu szeroko wykorzystuje się różnego rodzaju przewody. Powietrze pod odpowiednim ciśnieniem, woda w ekstremalnie niskiej bądź wysokiej temperaturze, artykuły spożywcze, toksyczne zanieczyszczenia, silnie żrące chemikalia. To i tak niewielka część substancji, które transportuje się z miejsca na miejsce w zakładach przemysłowych za pomocą odpowiedniego węża. Branżowi specjaliści z firmy MiDaTech podkreślają, że do każdego zastosowania produkuje się specjalistyczną armaturę, dedykowaną konkretnym zastosowaniom. Gdyby pogrupować je właśnie według przeznaczenia, należałoby wyróżnić co najmniej 13 różnorodnych kategorii. Jeśli chodzi o surowce używane do ich produkcji, prym wiodą tutaj teflon, metale, kompozyty gumowe oraz tworzywa sztuczne. Właściwości fizyko-chemiczne, liczba warstw, przekrój – wszystko musi spełniać ściśle określone normy.

Bliska współpraca z producentem lub dystrybutorem pozwala na uzyskanie korzystniejszych warunków

Wybór dostawcy węży przemysłowych oraz pozostałej armatury przemysłowej powinien opierać się na kilku podstawowych czynnikach. Przedstawiciele MiDaTech zwracają uwagę, że oferowana cena to tylko jeden z parametrów, wedle których należy oceniać analizowane oferty. Koniecznie trzeba uzyskać konkretne informacje na temat czasu realizacji zamówień, certyfikatów i badań, jakie przeszły poszczególne produkty, a także realnej dostępności towaru w magazynach. Niestety niektórzy sprzedawcy kontraktują towar, którego de facto jeszcze nie posiadają. Nagły wzrost zapotrzebowania na konkretne artykuły może w takiej sytuacji spowodować poważne kłopoty, z przymusowym wstrzymaniem produkcji włącznie. Zaufany, rzetelny dostawca specjalistycznej armatory gwarantuje swoim klientom terminowe wywiązanie się z wszelkich zobowiązań.


Podobne wpisy

Powiązane treści