Bydgoszcz
7C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Nd
7C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDobra wiadomość dla Bydgoszczy. Jest powtórny przetarg na dokumentację dla drogi S10
Jerzy Szmit S10
12.08.2016 | 16:54

Dobra wiadomość dla Bydgoszczy. Jest powtórny przetarg na dokumentację dla drogi S10

GDDKiA na oferty czeka do połowy września.

Na zdjęciu: Wiceminister Jerzy Szmit (drugi z lewej) w czerwcu podpisał program inwestycyjny dla drogi S10.

Fot. Eryk Dominiczak

W piątkowe popołudnie bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla drogi S10 na odcinku z Bydgoszczy do Torunia. To drugie podejście do znalezienia wykonawcy dla tego zadania.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa S10 ma ruszyć z miejsca. Wiceminister Jerzy Szmit podpisał w Bydgoszczy ważny dokument

STEŚ to istotny dokument planistyczny będący wprowadzeniem do rozpisania postępowania na zaprojektowanie oraz zbudowanie 50-kilometrowego odcinka łączącego obie stolice województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach zadania wykonana ma być również dokumentacja potrzebna do uzyskania decyzji środowiskowych. Swoje oferty zainteresowane podmioty mogą składać do 19 września. Na wykonanie STEŚ zwycięzca przetargu będzie miał siedemnaście miesięcy, licząc od momentu podpisania umowy. Wśród kryteriów wyboru jest cena (60% wagi), wykonanie kluczowych elementów opracowania bez udziału podwykonawców (30%) oraz okres gwarancji jakości (10%).

Droga S10 na odcinku z Bydgoszczy do Torunia (de facto od węzła Bydgoszcz Południe, dawniej Stryszek, do węzła Toruń Południe, dawniej Czerniewice) ma posiadać na całej długości dwie dwupasmowe jezdnie. Jej budowa ma być połączona z rozbudową węzła Bydgoszcz Południe (dwa pasy na całym obszarze węzła), Toruń Południe (połączenie z autostradą A1 i DK nr 91) oraz przebudową odcinka drogi krajowej nr 25 do Brzozy (lub – w drugim wariancie – do skrzyżowania z drogą powiatową wiodącą do Piecek).

Ogłoszenie przetargu jest efektem podpisania w połowie czerwca przez wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita programu inwestycyjnego dla S10 o wartości ponad pięciu milionów złotych. Pierwszy przetarg na STEŚ został unieważniony zimą – powodem miały być zbyt wysokie ceny przedstawione przez oferentów w stosunku do środków zabezpieczonych przez GDDKiA.

Budowa S10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń ma zakończyć się w 2021 lub 2022 roku.


Powiązane treści