Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDobry grudzień bydgoskiego lotniska. Ale cały rok – już niekoniecznie
lotnisko_PLB_tablice_ST
10.01.2018 | 11:34

Dobry grudzień bydgoskiego lotniska. Ale cały rok – już niekoniecznie

Port Lotniczy Bydgoszcz podsumował 2017 rok.

Na zdjęciu: Rok 2017 był dla bydgoskiego lotniska nieznacznie gorszy niż poprzedni.

Fot. ST

Port Lotniczy Bydgoszcz udanie zakończył rok, notując w grudniu 16% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu dwanaście miesięcy temu.W ciągu całego roku z usług lotniska skorzystało jednak mniej pasażerów niż w 2016.

W grudniu na bydgoskim lotnisku pojawiło się 25 550 pasażerów, czyli o  15,7% więcej niż przed rokiem. To drugi z rzędu miesiąc, który port kończy ze wzrostem liczby pasażerów i trzeci z wzrostem liczby operacji (354 zamiast 337). Szczególnie dobry był listopad, gdy PLB zanotował skok z 18 na 25 tysięcy pasażerów.

Najbliższe miesiące zapowiadają się atrakcyjnie dla pasażerów bydgoskiego lotniska. Od końca marca z Portu Lotniczego Bydgoszcz będzie można podróżować do Londynu aż jedenaście razy w tygodniu. Natomiast w sezonie wakacyjnym pasażerowie będą mieli do dyspozycji dziewięć kierunków, w tym Antalyę, Burgas, Dubrownik, Fuerteventurę, Heraklion, Korfu, Zakynthos, Albanię oraz Bośnię i Hercegowinę. PLL LOT oferuje też w sprzedaży na sezon letni rejsy na trasie Bydgoszcz-Lwów – wylicza rzecznik prasowy portu,  Artur Niedźwiecki.

Łącznie z usług bydgoskiego lotniska skorzystało w 2017 roku 331,4 tys. pasażerów, czyli niewiele (o 1,8%) mniej niż w poprzednim roku. Oprócz wspomnianych listopada i grudnia jedynie maj był pod tym względem lepszy od ubiegłorocznego. Pozostałe miesiące kończyły się mniejszym lub większym spadkiem. Poprawiła się za to liczba operacji, która wzrosła o niespełna 4% do 6,8 tys. startów i lądowań. – Oferta portu wzbogaciła się o dwa nowe kierunki, tj. Luton i Lwów, zwiększona została też częstotliwość lotów na trasie do Frankfurtu do codziennego połączenia – tłumaczy Niedźwiecki.

plb, lotnisko, statystyki


Powiązane treści