Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 5 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDodatkowe 41 mln 162 tys. zł. dla K-P Oddziału Wojewódzkiego NFZ na poprawę świadczeń medycznych
Barbara Nawrocka - rzecznik K-P OW NFZ_ SG
19.09.2017 | 17:15

Dodatkowe 41 mln 162 tys. zł. dla K-P Oddziału Wojewódzkiego NFZ na poprawę świadczeń medycznych

Będą mniejsze kolejki i większa dostępność.

Na zdjęciu: Barbara Nawrocka - rzeczniczka K-P OW NFZ w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Aby poprawić dostępność do świadczeń medycznych i skrócić kolejki oczekujących pacjentów Prezes NFZ podjął decyzję o przekazaniu dodatkowych środków do oddziałów wojewódzkich Funduszu w wyniku zmiany planu finansowego na rok 2017. K-P OW NFZ otrzymał dodatkowo kwotę 41 mln 162 tys. zł.


– 7 mln z tej kwoty Oddział planuje przeznaczyć na świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, zwłaszcza na szczególnie istotne z pkt. widzenia dalszej terapii, m.in. na diagnostykę onkologiczną, badania endoskopowe, tomografię komputerową i rezonans magnetyczny, specjalistyczne zakresy dziecięce – informuje Barbara Nawrocka, rzeczniczka K-P OW NFZ w Bydgoszczy (na zdjęciu).

34 mln 162 tys. zł zostanie przeznaczone na leczenie szpitalne: m.in. na operacje zaćmy, endoprotezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego, na świadczenia anestezjologiczne i w Oddziałach Intensywnej Terapii, w tym także (2 mln 650 tys. zł) na zwiększenie dostępności do leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C. Kwota ta daje możliwość włączenia do programu 125 osób ponad dotychczasowy kontrakt.

Te dodatkowe pieniądze pochodzą z funduszu zapasowego NFZ.


Powiązane treści