Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDodatkowe pieniądze dla uczniów. 10-miesięczne stypendium do zdobycia
language-school-834138_1280
08.09.2016 | 12:47

Dodatkowe pieniądze dla uczniów. 10-miesięczne stypendium do zdobycia

Łączna kwota stypendium wyniesie kilka tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Niektórym uczniom bardzo przyda się dodatkowy zastrzyk gotówki.

Fot. wolny dostęp

Do końca września trwa nabór wniosków o stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Pieniądze otrzyma, jak na razie, 1,2 tysiąca uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Będą to osoby, które bardzo dobrze radzą sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych i przedsiębiorczości. Każdy z nich będzie otrzymywał 300 zł miesięcznie. Stypendium wypłacane będzie przez 10 miesięcy. Do zdobycia jest więc niemała suma, a powalczyć o nią mogą uczniowie publicznych i niepublicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie naszego województwa z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Pozostałe warunki, które musi spełnić uczeń są wymienione na stronie internetowej projektu: prymus.kujawsko-pomorskie.pl. Tam też znajdują się inne szczegółowe informacje, formularze oraz elektroniczny generator wniosków o stypendium. Istotne jest to, że przy ubieganiu się o stypendium nie ma warunku dochodowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowany przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji. Stypendia będą wypłacane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zaplanowano łącznie 7 naborów wniosków, a pierwszy z nich właśnie trwa.


Powiązane treści