Bydgoszcz
23C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 23 • L 22
18C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoDodatkowe środki ochrony dla bydgoskich domów pomocy społecznej
straz miejska, srodki dla dps - sm
21.04.2020 | 14:43

Dodatkowe środki ochrony dla bydgoskich domów pomocy społecznej

Na zdjęciu: Samochód staży miejskiej przekazała firma Auto Frelik.

Fot. straż miejska

Dodatkowe środki ochrony trafiły do domów pomocy społecznej w Bydgoszczy. W najbliższych dniach kolejne zostaną przekazane w najbliższych dniach placówkom opiekuńczo-wychowawczym.

W poniedziałek, 20 kwietnia straż miejska przywiozła z Agencji Rezerw Materiałowych w Toruniu środki ochrony osobistej – 6 650 sztuk rękawiczek jednorazowych, 6 200 sztuk maseczek, 680 przyłbic i 270 litrów płynu do dezynfekcji. – Środki zostały przekazane do trzech bydgoskich domów pomocy społecznej: „Słoneczka”, „Jesieni Życia” i „Promienia Życia” – informuje urząd miasta.

Część środków znajduje się w dyspozycji Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. W najbliższych dniach zostaną przekazane do placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie miasta i powiatu bydgoskiego.

Samochód dla straży miejskiej nieodpłatnie użyczyła na miesiąc firma Auto Frelik. Pojazd będzie wykorzystywany do działań logistycznych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, np. do przewodu paczek żywnościowych czy środków ochrony osobistej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści