Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -1 • L -2
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDofinansowanie na usunięcie azbestu
dach
18.11.2015 | 14:00

Dofinansowanie na usunięcie azbestu

Mieszkańcy gminy Koronowo mogą starać się o pozyskanie pieniędzy na pozbycie się trującej substancji ze swoich dachów.

Na zdjęciu: Azbest wciąż znajduje się na dachach wielu domów.

Fot. wolny dostęp

Od pewnego czasu urzędy oraz różne organizacje namawiają do pozbycia się wyrobów zawierających azbest. Jednak takie działania wymagają sporego nakładu finansowego. Teraz mieszkańcy gminy Koronowo mogą pozbyć się rzeczy zawierających tę szkodliwą substancją nawet za darmo.

O dofinansowanie może ubiegać się każda osoba posiadająca zdolność prawną i będącą właścicielem obiektu, na którym znajdują się elementy zawierającą ten niebezpieczny surowiec. Maksymalna suma dotacji dla jednego podmiotu wynosi 30 000 zł. Pieniądze można uzyskać na koszty niezbędne do osiągnięcia efektu ekologicznego, czyli na demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadów zawierających azbest. Każdy może otrzymać do 100% dofinansowania ww kosztów, ale nie więcej niż 1 000 zł za 1 Mg unieszkodliwionych lub zabezpieczonych odpadów zawierających azbest.

Pieniądze na te działania mają być pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wniosek o dofinansowania na demontaż, transport i unieszkodliwienie lub zabezpieczenie odpadów zawierających azbest zgłoszą władze gminy Koronowo.

Lista dokumentów niezbędnych do zakwalifikowania się do udziału w programie oraz pozostałe informacje, znajdują się na stronie internetowej gminy. Dokumenty można składać do 22 stycznia 2016 roku w urzędzie miejskim.


Powiązane treści