Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDogrywka rozstrzygnęła. Enea Astoria wygrała z SKK Siedlce
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz-SKK Siedlce_ Grzegorz Kukiełka_ SF
22.12.2018 | 22:57

Dogrywka rozstrzygnęła. Enea Astoria wygrała z SKK Siedlce

Bydgoski zespół na półmetku ligowych zmagań plasuje się w tabeli na czwartym miejscu.

Na zdjęciu: Grzegorz Kukiełka (rzuca) był najskuteczniejszym graczem Astorii. Zdobył 27 punktów i walnie przyczynił się do wygranej zespołu.

Po czterdziestu minutach ostatniego w tym roku ligowego meczu koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz był remis. W dogrywce, podopieczni Grzegorza Skiby byli już skuteczniejsi i zasłużenie pokonali SKK Siedlce.

Na półmetku ligowych rozgrywek, podopieczni Grzegorza Skiby plasują się na czwartej pozycji. To niezła pozycja wyjściowa do tego, by zaatakować prowadzącą trójkę. Trener Astorii tonuje jednak nastroje. – Myślimy o każdym kolejnym meczu – mówi. Szkoleniowiec nie do końca był zadowolony z postawy drużyny w sobotnim spotkaniu.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Gospodarze znakomicie rozpoczęli sobotnie spotkanie, bo szybko zdobyli siedem pierwszych punktów (7:0), jednak wbrew pozorom takie otwarcie najwyraźniej uśpiło czujność graczy z Bydgoszczy, bo potem do głosu doszli przyjezdni, którzy pierwsze dziesięć minut wygrali różnicą jednego punktu (21:20). Od tego momentu, do końca spotkania obie drużyny toczyły niezwykle zaciętą walkę kosz za kosz i żadna z drużyn nie była w stanie sobie wypracować wyraźnej przewagi. W końcówce „Asta” mogła wygrać, gdy na dziesięć sekund przed końcem meczu zza linii 6,75 m trafił Mikołaj Grod (88:87). Siedlczanom udało się wyrównać po jednym rzucie wolnym trafionym przez Rafała Króla i po 40 minutach na tablicy wyników był remis 88:88.

W dogrywce dominowali gospodarze, którzy tę odsłonę wygrali wyraźnie 18:4. Znakomity mecz rozegrał Grzegorz Kukiełka, który zdobył 27 punktów. W drużynie gości brylował Bartosz Wróbel – zdobywca 33 pkt., w tym sześć razy trafił zza linii 6,75 m.

„Asta” rozpocznie rundę rewanżową 5 stycznia (sobota), kiedy to we własnej hali podejmie Syntex Księżaka Łowicz (17:00, Artego Arena).

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 15. KOLEJKA – 22.12.2018 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – SKK SIEDLCE 106:92 po dogrywce (20:21, 26:21, 23:24, 19:22, d. 18:4)

ENEA ASTORIA: Śpica 20 (4×3, 7 zb.), Grod 14 (2×3, 5 zb., 5 przech.), Frąckiewicz 12 (1×3, 12 zb.), Nowakowski 11 (2×3, 9 as.), Aleksandrowicz 2 (5 as.) – Kukiełka 27 (4×3), Dłuski 11 (1×3, 7 zb.), Szyttenholm 5, Pochocki 4.

SKK: Wróbel 33 (6×3, 5 zb.), Król 19 (3×3, 6 zb.), Strzelecki 12 (1×3, 7 zb.), Sirijatowicz 9 (1×3, 6 as.), Sobiło 6 (2×3) – Sadło 6 (5 zb.), Pławucki 4 (8 as.), Janik 3 (1×3), Nędzi.

Sędziowali: Dariusz Nejman, Maciej Krupiński, Paweł Pacek.
Komisarz PZKosz.: Leszek Pujdak.