Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 6
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDokonał 28 włamań na konta bankowe. Policjanci złapali poszukiwanego przestępcę
włamywacz-na-konta-kwp-bydgoszcz
07.03.2018 | 13:17

Dokonał 28 włamań na konta bankowe. Policjanci złapali poszukiwanego przestępcę

18-latek stanie przed sądem.

Na zdjęciu: Złapany przestępca dokonał kilkunastu nielegalnych transakcji naklejką zbliżeniową.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o włamania na konta bankowe. Funkcjonariusze poszukiwali go od lutego.

Pod koniec grudnia 2017 roku mężczyzna dokonał 28 transakcji naklejką zbliżeniową, należącą do jednego z mieszkańców Bydgoszczy. Pokrzywdzony zauważył, że z jego konta bankowego ubywa pieniędzy oraz nie posiada naklejki. Zgłosił ten fakt kryminalnym z komisariatu Śródmieście.

Policjanci ustalili miejsca dokonywania płatności oraz zabezpieczyli nagrania ze sklepowych monitoringów, dzięki czemu udało się sporządzić rysopis sprawcy. Aby przyspieszyć poszukiwania, 22 lutego KWP podała do publicznej wiadomości jego wizerunek.

Po uzyskaniu informacji na temat miejsca zamieszkania podejrzanego, kryminalni przystąpili do działań i wczoraj zatrzymali 18-latka w domu w centrum Bydgoszczy. Po przewiezieniu na komisariat śledczy na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili mu 28 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe.

18-latek przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści