Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDołącz do programu „Paczka Seniorów”
04.02.2016 | 15:44

Dołącz do programu „Paczka Seniorów”

Organizatorzy szukają wolontariuszy, którzy będa tworzyć zespół realizujący projekt w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Starsi ludzie często czują się samotni.

Fot. wolny dostęp

Osoby powyżej 60 roku życia nie powinny żyć w poczuciu osamotnienia. Pomoc w przełamywaniu barier wykluczenia społecznego i ograniczeń podeszłego wieku to główny cel ogólnopolskiego projektu „Paczka Seniorów”. Będzie on realizowany także w Bydgoszczy.

Takie działanie ma być odpowiedzią na potrzeby starszych osób, które ukończyły już 60 lat. Tacy ludzie często czują się niepotrzebni, zapomniani lub niedopasowani do świata. Odczucie osamotnienia często towarzyszy im nawet wtedy, gdy nie prowadzą samotnego życia. Ich problemy mogą być związane z zaburzonymi relacjami rodzinnymi. Seniorzy często potrzebują pomocy w aktywizacji życia we wspólnocie z innymi.

Zajmą się tym wolontariusze ze Stowarzyszenia WIOSNA, którzy wezmą udział w omawianym projekcie. Ich zadaniem będzie indywidualne spotykanie się z seniorami dostosowane do potrzeb i zainteresowań starszych ludzi. Twórcy projektu zakładają również, że seniorzy będą inspirować siebie nawzajem podczas sąsiedzkich spotkań w najbliższej społeczności osób starszych.

Udział w projekcie już biorą funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny. Współpracują oni ze Stowarzyszeniem WIOSNA, które zainicjowało stworzenie projektu „Paczka Seniorów”.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają funkcjonariusze, którzy biorą w niej udział. Spotkać ich można w budynku przy ul. Ogrody 19a w Bydgoszczy. Można również skontaktować się z nimi telefonicznie:
st. asp. Iwona Świetlik – tel. 52 588 15 69
sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski – kom 535 861 870


Podobne wpisy

Powiązane treści