Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Dopóki tu jesteśmy i protestujemy, dopóty jest demokracja!” [ZDJĘCIA]
DSC_0022_1200x800
03.10.2017 | 18:59

„Dopóki tu jesteśmy i protestujemy, dopóty jest demokracja!” [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Bez poszanowania praw kobiet nie ma demokracji!

Fot. Stanisław Gazda

Nie może być demokracji bez poszanowania praw, człowieka, kobiet – właśnie dlatego tu jesteśmy! – zwróciła się do około dwustu osób zabranych na Starym Rynku Agata. – Jesteśmy tutaj dlatego, że to rocznica „Czarnego Poniedziałku”.

To, jak przekonywała, był bardzo ważny dzień, w którym żądano, aby PiS odrzuciło, jak to określiła – barbarzyński projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Pokazana została moc i wtedy się udało. Ale trzeba wzmóc czujność, gdyż organizacje antykobiece wraz z Kościołem, znów zbierają podpisy za całkowitym zakazem aborcji.

-Ktoś musi wziąć na siebie ciężar zrównoważenia tego głosu. Ktoś musi zaprotestować. I właśnie dlatego tu jesteśmy – przekonywała Agata, dodając iż celem manifestacji jest żądanie przestrzegania prawa do intymności, poszanowania życia prywatnego i sprawiedliwości społecznej oraz rozdziału Kościoła od Państwa. -Żądamy wdrożenia Konwencji Antyprzemocowej, zaprzestania polityki tolerowania bicia członków rodziny, prawdziwych, a nie zawieszonych kar dla gwałcicieli oraz Polski europejskiej – kontynuowała mówczyni.

O godzinie osiemnastej w ratuszu rozpoczęła się czwarta, wolna sesja obywatelska poświęcona byciu zawsze gotowym, czuwaniu, wychowaniu obywatelskiemu młodzieży.


Powiązane treści