Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDoprowadził do pożaru słomy. 24-latek usłyszał zarzuty i w przeszłości dopuszczał się podobnych czynów
zatrzymany_podpalenie - KPP Chełmno
28.06.2020 | 17:02

Doprowadził do pożaru słomy. 24-latek usłyszał zarzuty i w przeszłości dopuszczał się podobnych czynów

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Na zdjęciu: 24-latek w przeszłości był notowany za podobne czyny. Teraz może mu grozić surowsza kara.

Fot. KPP Chełmno

W ręce kryminalnych z Chełmna wpadł 24-latek, który w minioną środę (24 czerwca) doprowadził do pożaru stogu słomy w Osnowie. – Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych – słyszymy od śledczych.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, a zgłoszenie do służb wpłynęło tuż przed godziną osiemnastą. – Z uzyskanych informacji wynikało również, że podpalenia mogła dokonać grupka młodych osób poruszających się w kierunku Chełmna – mówi asp. Dorota Lewków z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Policjanci w związku ze zdarzeniem zatrzymali przy ul. Żurawiej trzech młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudziło podejrzenia kryminalnych. – Osoby te na widok radiowozu zeszły z chodnika na przydrożne pole i zaczęły się oddalać. Po chwili zostały jednak zatrzymane – opisuje asp. Lewków. W toku czynności okazało się, że jeden z mężczyzn „dla zabawy” podpalił pobliski stóg, a straty wskutek pożaru zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych.

Podczas przesłuchania, zatrzymanemu 24-latkowi postawiono zarzuty. I – jak się okazuje – mężczyzna w przeszłości był już notowany przez policję. – Był już wcześniej karany za podobne czyny – mówi rzecznik chełmińskiej policji. Wiadomo też, że za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, jednakże mężczyźnie może grozić surowsza kara.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści