Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykładowczyni Politechniki Bydgoskiej reprezentowała Polskę na wystawie w Brukseli

Dodano: 21.02.2024 | 12:34

Na zdjęciu: Instalacja Astrolabium, podobnie jak cała twórczość dr Tretyn, zainspirowana jest astronomią i Kosmosem.

Fot. PBŚ

Dr hab. Katarzyna Tretyn z Politechniki Bydgoskiej reprezentowała Polskę na festiwalu światła w Brukseli.

W dniach 15-18 lutego w Brukseli odbywał się festiwal światła Bright Festival. Został on zorganizowany w ramach półrocznego przewodnictwa Belgii w Unii Europejskiej. Z tej okazji ponad trzydziestu artystów z Europy zaprezentowało swoje prace w przestrzeni miasta. Wydarzenie w sercu europejskiej stolicy jest dla Polski szczególne ze względu na przypadającą w tym roku 20. rocznicę jej przystąpienia do UE.

Na zaproszenie Polskiego Instytutu w Brukseli Polskę reprezentowała dr hab. Katarzyna Tretyn. Artystka na co dzień pracuje w Katedrze Architektury Wnętrz Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Jak informuje uczelnia, podczas festiwalu pokazała swoje najnowsze dzieło: Instalację Astrolabium. Ta realizacja, podobnie jak cała twórczość dr Tretyn, zainspirowana jest astronomią i Kosmosem.


CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Bydgoska planuje szereg inwestycji 


Praca powstała w pawilonie Horty-Lambeaux – miejsca na co dzień zamkniętego dla zwiedzających. Była to wyjątkowa okazja do podziwiania znajdującej się w jego wnętrzach płaskorzeźby autorstwa Jefa Lamboeaux, zrealizowanej w 1890 roku i przedstawiającej ludzkie pasje. To właśnie w tej przestrzeni zaaranżowano instalację Katarzyny Tretyn.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments