Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 3
6C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDramatyczna akcja na Wiśle. Policjant i strażacy ratowali tonącego 13-latka
straż pożarna Bydgoszcz
09.06.2018 | 09:13

Dramatyczna akcja na Wiśle. Policjant i strażacy ratowali tonącego 13-latka

Nastolatek w stanie ciężkim trafił ostatecznie do szpitala.

Na zdjęciu: W akcji ratunkowej brał udział policjant i strażacy. Ratownicy medyczni zabrali poszkodowanego 13-latka do szpitala.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Przytomna reakcja świadka, a następnie wspólna praca policjanta z Dobrzynia nad Wisłą oraz druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej uratowała życie 13-latkowi, który w czwartkowe popołudnie wpadł do Wisły.

Około godziny 14:30 policjanci z Dobrzynia otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej osoby, która relacjonowała, że na przystani nad rzeką widziała nastolatka z plecakiem siedzącego na ławce, a następnie idącego w kierunku rzeki. Następnie chłopak miał zniknąć z jej pola widzenia, ale znad tafli wody wystawała prawdopodobnie jego ręka. – Na miejsce zostali natychmiast oddelegowani – kierownik z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą oraz strażacy z OSP – mówi sierż. szt. Katarzyna Sobocińska z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Po przybyciu na miejsce policjant odnalazł plecak należący do 13-latka, zauważył także rękę, o której mówiła osoba zgłaszająca zdarzenie. Do wody wskoczył jeden z zaalarmowanych strażaków, który zdołał unieść nieprzytomnego nastolatka tak, aby funkcjonariusz policji mógł wyciągnąć go na pomost. – Tam natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzono do czasu przyjazdu karetki pogotowia – dodaje Sobocińska.

Wspólna akcja przyniosła rezultatu – poszkodowanemu udało się przywrócić funkcje życiowe. W stanie ciężkim 13-latek został przewieziony do szpitala. Okoliczności niebezpiecznego zdarzenia bada obecnie policja.

Powiązane treści