Bydgoszcz
2C
Mżawka
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDramatyczna interwencja bydgoskich ratowników medycznych. Mierzono do nich z pistoletu
karetka_nowy_szpital_szubin_001_MR
03.11.2018 | 13:51

Dramatyczna interwencja bydgoskich ratowników medycznych. Mierzono do nich z pistoletu

Na zdjęciu: Bydgoscy ratownicy medyczni zostali napdnięci podczas interwencji.

Fot. MR/archiwum

Chwile grozy przeżyli bydgoscy ratownicy medyczni w mieszkaniu pacjenta. W trakcie czynności ratunkowych mierzono do nich z broni.

Jak informuje Krzysztof Wiśniewski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, w piątek ratownicy zostali sterroryzowani bronią krótką przez świadka będącego na miejscu wezwania. Zdecydowali się na mediację z napastnikiem, co ostatecznie poskutkował odrzuceniem przez niego pistoletu. Sprawca został zatrzymany przez policję. Aspirant Piotr Duziak z zespołu prasowego bydgoskiej komendy potwierdza informacje o zajściu. Wkrótce ma być znanych więcej szczegółów.

 – Ze względu na niezwykle niebezpieczną sytuację i silny stres ratownicy medyczni decyzją dyrekcji WSPR w Bydgoszczy zakończyli tego dnia dyżur oraz zostali poinformowani o możliwości skorzystania z konsultacji psychologicznej. Dyrekcja dołoży wszelkich starań, aby sprawca tego zdarzenia został przykładnie ukarany – informuje Wiśniewski.

W 2017 roku w WSPR odnotowano osiemnaście przypadków naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego. W tym roku do końca października wysłano już dziewiętnaście wniosków o ściganie sprawcy napaści na członka zespołu ratownictwa medycznego. Sprawy tej najczęściej kończą się wyrokami grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności. – Apelujemy o szacunek i respekt dla wszystkich służb ratowniczych – pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej! To dzięki nim żyjemy bezpiecznie w naszym mieście – mówi Wiśniewski.


Powiązane treści