[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dramatyczna sytuacja na A1 w regionie. Kierowca jechał pod prąd! [WIDEO]

Dodano: 10.11.2021 | 11:24

Na zdjęciu: Kierowca wjechał na autostradę pod prąd na węźle Włocławek Zachód.

Fot. GDDKiA

Do dramatycznej sytuacji doszło w miniony weekend na odcinku autostrady A1 przebiegającym przez województwo kujawsko-pomorskie.

Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do zdarzenia doszło w okolicach Włocławka. –Kierowca wjechał na autostradę na węźle Włocławek Zachód i ruszył dalej pod prąd. Cudem nie doszło do wypadku, który w tej sytuacji mógłby skończyć się tragicznie – podkreśla GDDKiA.

Drogowcy przypominają, by podczas podróży zwracać uwagę na oznakowanie – zarówno na to tradycyjne, jak i znaki o zmiennej treści. Ponadto stosują też charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd.

Skorzystaliśmy z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji i Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice z napisem „STOP! Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, ustawiono już na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, a także na węźle Świlcza na S19. Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej, gdzie zaobserwowano kierowców oczekujących na odprawę i zawracających przed granicą – wyjaśnia GDDKiA.

Ustawione tablice informacyjne nie są znakiem drogowym, a mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu. – To początek naszych działań. Analizujemy wszystkie potencjalne miejsca, a w pierwszej kolejności tablice pojawią się tam, gdzie kierowcy wjeżdżają pod prąd na drogę szybkiego ruchu – podkreślają drogowcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments