Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDramatyczne sceny na wiadukcie. Mężczyzna chciał skoczyć pod pociąg
policja bydgoszcz
25.12.2019 | 08:15

Dramatyczne sceny na wiadukcie. Mężczyzna chciał skoczyć pod pociąg

Na zdjęciu: Reakcja policjantów umożliwiła uratowanie mężczyzny.

Fot. mat. prasowe KWP

Policjanci wraz z przechodniem uratowali życie mężczyzny, który chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego.

W poniedziałek (23.12) około godz. 20.00 dyżurny inowrocławskiej policji skierował patrol w składzie sierż. szt. Jarosław Płaczkowski i st. post. Dominika Matuszak na ul. Dworcową w związku ze zgłoszeniem dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci, gdy tylko znaleźli się w tym rejonie, zauważyli groźną sytuację na wiadukcie. Mężczyzna przytrzymywał innego, stojącego po drugiej stronie barierek. – Wszystko działo się bardzo szybko. Desperat nagle opuścił nogi, co wskazywało na to, że za chwilę skoczy – mówi asp. szt. Izabela Drobniecka z KPP Inowrocław.

Policjanci dobiegli w to miejsce i wraz z przechodniem wciągnęli mężczyznę na chodnik. Patrol otoczył go opieką. Mężczyzna opowiadał o swoim życiu i o tym, że chciał skoczyć pod pociąg. Policjanci uspakajali go i wezwali pogotowie.

Reakcja przechodnia, który chciał zostać anonimowy była bezcenna. On jako pierwszy podjął działania. Pomoc policjantów skutkowała uratowaniem mężczyzny. W podobnych sytuacjach liczy się każda sekunda, aby jak najszybciej zapobiec tragedii – przestrzega asp. szt. Drobniecka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści