Bydgoszcz
5C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
4C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleDramatyczne sceny pod Bydgoszczą. 24-latek próbował przejechać policjantów!
zatrzymanie_gdynia_policja_KWP
25.11.2018 | 16:51

Dramatyczne sceny pod Bydgoszczą. 24-latek próbował przejechać policjantów!

Zatrzymanemu grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: 24-latka zatrzymano po krótkim pościgu.

Fot. Archiwum

Dramatyczne sceny w Solcu Kujawskim. 24-latek próbował potrącić interweniujących policjantów. Jakby tego było mało, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło 14 listopada przy ul. Leśnej w Solcu Kujawskim. – Patrol wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Bydgoszczy zauważył kierującego pojazdem marki daewoo lanos, który nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Kierowca auta zatrzymał się na jednym z parkingów.

W momencie, w którym policjanci wyszli do kierującego, ten uruchomił auto i zaczął gwałtownie cofać. – Jeden z policjantów próbował powstrzymać mężczyznę przytrzymując go przez uchylone okno. Niemniej jednak pękła szyba i raniła policjanta. Kierowca, skręcając koła jechał wprost na mundurowych – dodaje kom. Słomski. Na niewiele zdały się też sygnały policjantów, aby mężczyzna się zatrzymał. – Policjanci musieli odskoczyć, by nie ulec potrąceniu – mówi.

Dopiero po kilku minutach 24-latek został zatrzymany. Policjanci musieli zareagować wyjęciem broni, którą skierowali w kierunku kierującego. – Po założeniu kajdanek mężczyzna przyznał, że chciał uciec, ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – podkreśla kom. Przemysław Słomski. Jak się okazało, taki zakaz wobec mężczyzny obowiązuje do 2020 roku. Wiadomo za to, że w chwili zdarzenia kierujący daewoo lanosem był trzeźwy.

24-latkowi postawiono dwa zarzuty. Jeden dotyczy złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a drugi – czynnej napaści na funkcjonariusza, za co grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści