Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiemy, kto dokończy drogę rowerową Tryszczyn-Bożenkowo. Prace mają zakończyć się za 9 miesięcy

Dodano: 08.12.2021 | 10:47

Na zdjęciu: Budowa drogi rowerowej z Tryszczyna do Bożenkowa po kilku miesiącach została przerwana.

Fot. Adam Dziura

Powiat bydgoski rozstrzygnął przetarg na dokończenie wstrzymanej kilka miesięcy temu budowy drogi dla rowerów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244 na odcinku Tryszczyn – Bożenkowo. Wybór nowego wykonawcy jest spowodowany problemami poprzedniego – firmy Inoplant.

Budowa drogi rowerowej z Tryszczyna do Bożenkowa to zapowiadana od kilku lat inwestycja, która miała ułatwić komunikację pomiędzy kilkoma gminami powiatu bydgoskiego. Jej realizacja rozpoczęła się na początku tego roku, lecz po kilku miesiącach została przerwana. Dotychczasowy wykonawca – firma Inoplant – miał bowiem problemy, spowodowane m.in. niedawną śmiercią jej prezesa. Pracownicy zeszli zatem z placu budowy.

4 listopada Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na dokończenie budowy dróg dla rowerów. Przy wyborze ofert wzięte były pod uwagę dwa kryteria: cena (60% wagi) i gwarancja (40%). Do postępowania zgłosiły się cztery firmy: Kompleks-Bud z Koronowa oraz trzy bydgoskie spółki: Affabre, Betpol i Dromaks. Najtańszą propozycje cenową złożył Kompleks-Bud: zadeklarował on wykonanie prac za 1,95 miliona złotych, podczas gdy pozostałe oferty przekraczały 2, a nawet 3 miliony złotych. Budżet ZDP na to zadanie wynosił trzy miliony złotych.

3 grudnia drogowcy poinformowali o wyborze oferty Kompleks-Budu. Firma budowlana z Koronowa ma dokończyć inwestycję w przeciągu dziewięciu miesięcy – oznacza to, że droga dla rowerów z Tryszczyna do Bożenkowa może zostać oddana do użytku na przełomie lata i jesieni przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalkulatorek2.1
Kalkulatorek2.1
2 lat temu

Dramat! Zamiast podzielić to na 3 etapy, żeby można było otworzyć odcinek tryszczyn – Bożenkowo i dalej przez Samociążek dojechać do Koronowa i Pieczysk, to będziemy przez wiosnę i lato się męczyć szosami.