[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Droga śmierci pod obserwacją. Ponad połowa kierowców przekroczyła prędkość

Dodano: 05.07.2021 | 10:53

Na zdjęciu: Policjanci kontrolowali ruch na drodze krajowej nr 10.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

W piątek policjanci z grupy SPEED kontrolowali drogę krajową nr 10. Prędkość przekroczyło tam kilkudziesięciu kierowców.

Działania prowadzone były od godz. 14:00 do godz. 22:00 przez funkcjonariuszy z Torunia, Bydgoszczy, Lipna i Nakła nad Notecią. – Akcja odniosła oczekiwany skutek, ponieważ podczas działań nie doszło do żadnego wypadku na tej trasie – mówi asp. Wojciech Chrostowski.

Podczas piątkowych działań mundurowi działający w ramach grupy skontrolowali ponad 150 kierowców. Ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość.

Droga krajowa nr 10 na odcinku między Bydgoszczą a Toruniem to jedna z najniebezpieczniejszych tras w województwie. Z powodu licznych wypadków, do których tam dochodzi, powszechnie nazywana jest „drogą śmierci”. W najbliższych latach ma zostać przebudowana. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w ostatnich dniach przetargi na trzy odcinki trasy S10.

Policjanci poruszali się nieoznakowanymi samochodami z wideorejestratorami, ale też oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości. Jak wskazuje sama nazwa formacji, skupiali się przede wszystkim na prędkości, z jaką poruszali się kierowcy.  – Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób – przypomina asp. Chrostowski.

Droga śmierci pod obserwacją. Ponad połowa kierowców przekroczyła prędkość
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments